Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Dorota Wellman wygrała proces z Jackiem Piekarą. Pisarz zapłaci pół miliona złotych!

18.01.2018 23:01

Dorota Wellman pozwała pisarza Jacka Piekarę. Prowadząca „Dzień dobry TVN" wygrała sprawę. Piekara twierdzi, że nie wiedział o procesie.

Dorota Wellman wygrała proces z Jackiem Piekarą. Pisarz zapłaci pół miliona złotych! fot. ons.pl

„Do aborcji potrzebne jest zapłodnienie... Do zapłodnienia potrzebny jest seks... Dobrze wiedzieć, że Dorocie Wellman nie grozi aborcja!" – napisał na Twitterze pisarz Jacek Piekara na początku października 2016 roku.

Ten komentarz dotyczył Czarnego Protestu, w którym dziennikarka brała udział. Gospodyni porannego pasma TVN zdecydowała się pozwać pisarza za te okropne słowa.

Sąd orzekł, że Jacek Piekara jest winny. Ma przeprosić Dorotę Wellman w dwóch tytułach i wpłacić pieniądze na wybraną przez nią fundację. Piekara oszacował, że łączny koszt kary wynosi aż 470 tysięcy złotych. Co ciekawe, będzie chciał się odwołać od wyroku, gdyż, jak twierdzi, proces odbył się bez jego wiedzy.

„Pisma z sądu są wysyłane na adres, pod którym nigdy nie mieszkałem, nikt ich nigdy nie odbiera" – powiedział Piekara w rozmowie z TVP Info.

Jacek Piekara skomentował wyrok na swoim Twitterze.

„W załączniku twit, za który zgodnie z żądaniem Doroty Wellman i wyrokiem „rozgrzanych" sędziów Sądu Okręgowego w Warszawie mam zapłacić prawie PÓŁ MILIONA ZŁOTYCH... O procesie mnie nie zawiadomiono, nie wiedziałem o nim i nie brałem udziału...Nieźle, co?".

RadioZET.pl/SI

Oceń