Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Dorota Wellman znów pozwała Jacka Piekarę. Porównał ją do potwora z „Władcy Pierścieni”

07.06.2019 11:49

Pisarz Jacek Piekara nadal walczy w sądzie z Dorotą Wellman. Prawnicy dziennikarki TVN dołączyli do pozwu w procesie, który toczy się między stronami, pozew o zniesławienie. Piekara w opublikowanych w sieci postach porównał Wellman do jednej z bestii z kart książek Tolkiena.

Dorota Wellman znów pozwała Jacka Piekarę. Porównał ją do potwora z „Władcy Pierścieni” fot. Artur Zawadzki/REPORTER/EAST NEWS

Dorota Wellman i pisarz Jacek Piekara toczą sądową batalię od 2016 roku. To wtedy Piekara skrytykował udział dziennikarki TVN w „czarnych protestach” w sposób, który uznała za obraźliwy. 

„Do aborcji potrzebne jest zapłodnienie... Do zapłodnienia potrzebny jest seks...Dobrze wiedzieć, że Dorocie Wellman nie grozi aborcja!” – napisał na swoim Twitterze. 

Wellman wytoczyła mu proces, a w styczniu 2018 roku sąd orzekł, że pisarz ma zapłacić dziennikarce pół miliona złotych, w dużej mierze pokrywając koszt różnego rodzaju form medialnych przeprosin. Sąd apelacyjny cofnął jednak wyrok. Proces toczy się dalej, a prawnicy Doroty uzupełnili dokumenty o pozew o zniesławienie. 

ZOBACZ: Dorota Wellman opowiedziała o swojej chorobie. "To mnie w końcu zabije"

Jacek Piekara porównał Dorotę Wellman do bestii z „Władcy Pierścieni”

Na Twitterze Piekary pojawił się post, w którym pisarz publikuje skany pisma, jakie otrzymał od prawników Wellman. Sprawa dotyczy dwóch postów, które opublikował w kwietniu 2018 roku. Porównuje w nich dziennikarkę do ogromnej pajęczycy, stwora z kart „Władcy Pierścieni” pióra J.R.R. Tolkiena. 

„Już dziś o 11 pierwsze sądowe starcie dzielnego, wesołego hobbita z pajęczycą Shelobą. Hobbit ma magiczne światełko intelektu i błyszczący miecz retoryki. A Sheloba? Cóż, Sheloba pluje jadem” – napisał.

Tweet Jacka Piekary fot. /twitter.com/JacekPiekara

Przypomnijmy, że o decyzji Sądu Apelacyjnego opowiedział sam Piekara. Okazało się, że został skazany zaocznie, a pisma sądowe były wysyłane na adres, pod którym nigdy nie mieszkał. 

„Sąd Apelacyjny anihilował cały przebieg procesu. Sprawa wraca do punktu zero [...] Nie wolno nikogo skazać bez powiadamiania go, bez dania mu szansy na obronę. Dziwne, że o tym podstawowym prawie obywatela Sąd Apelacyjny musiał przypominać warszawskiemu Sądowi Okręgowemu” – opowiedział w wywiadzie dla portalu TVP.info.

Zagłosuj

Uważasz, że Dorota Wellman słusznie pozwała Jacka Piekarę?

RadioZET.pl/MF

Oceń