Zamknij

Dorota Wellman znów pozwała Jacka Piekarę. Porównał ją do potwora z „Władcy Pierścieni”

Maciej Friedrich
07.06.2019 11:49
Dorota Wellman znów pozwała Jacka Piekarę. Porównał ją do potwora z „Władcy Pierścieni”
fot. Artur Zawadzki/REPORTER/EAST NEWS

Pisarz Jacek Piekara nadal walczy w sądzie z Dorotą Wellman. Prawnicy dziennikarki TVN dołączyli do pozwu w procesie, który toczy się między stronami, pozew o zniesławienie. Piekara w opublikowanych w sieci postach porównał Wellman do jednej z bestii z kart książek Tolkiena.

Dorota Wellman i pisarz Jacek Piekara toczą sądową batalię od 2016 roku. To wtedy Piekara skrytykował udział dziennikarki TVN w „czarnych protestach” w sposób, który uznała za obraźliwy. 

„Do aborcji potrzebne jest zapłodnienie... Do zapłodnienia potrzebny jest seks...Dobrze wiedzieć, że Dorocie Wellman nie grozi aborcja!” – napisał na swoim Twitterze. 

Wellman wytoczyła mu proces, a w styczniu 2018 roku sąd orzekł, że pisarz ma zapłacić dziennikarce pół miliona złotych, w dużej mierze pokrywając koszt różnego rodzaju form medialnych przeprosin. Sąd apelacyjny cofnął jednak wyrok. Proces toczy się dalej, a prawnicy Doroty uzupełnili dokumenty o pozew o zniesławienie. 

ZOBACZ: Dorota Wellman opowiedziała o swojej chorobie. "To mnie w końcu zabije"

Jacek Piekara porównał Dorotę Wellman do bestii z „Władcy Pierścieni”

Na Twitterze Piekary pojawił się post, w którym pisarz publikuje skany pisma, jakie otrzymał od prawników Wellman. Sprawa dotyczy dwóch postów, które opublikował w kwietniu 2018 roku. Porównuje w nich dziennikarkę do ogromnej pajęczycy, stwora z kart „Władcy Pierścieni” pióra J.R.R. Tolkiena. 

„Już dziś o 11 pierwsze sądowe starcie dzielnego, wesołego hobbita z pajęczycą Shelobą. Hobbit ma magiczne światełko intelektu i błyszczący miecz retoryki. A Sheloba? Cóż, Sheloba pluje jadem” – napisał.

Tweet Jacka Piekary
fot. /twitter.com/JacekPiekara

Przypomnijmy, że o decyzji Sądu Apelacyjnego opowiedział sam Piekara. Okazało się, że został skazany zaocznie, a pisma sądowe były wysyłane na adres, pod którym nigdy nie mieszkał. 

„Sąd Apelacyjny anihilował cały przebieg procesu. Sprawa wraca do punktu zero [...] Nie wolno nikogo skazać bez powiadamiania go, bez dania mu szansy na obronę. Dziwne, że o tym podstawowym prawie obywatela Sąd Apelacyjny musiał przypominać warszawskiemu Sądowi Okręgowemu” – opowiedział w wywiadzie dla portalu TVP.info.

Zagłosuj

Uważasz, że Dorota Wellman słusznie pozwała Jacka Piekarę?

Liczba głosów:

RadioZET.pl/MF