Zamknij

Dramat Henryka Gołębiewskiego. Aktor może zostać kaleką

Redakcja
14.12.2018 12:35
Dramat Henryka Gołębiewskiego. Aktor może zostać kaleką
fot. Adam STASKIEWICZ/East News

Henryk Gołębiewski to charakterystyczny aktor, znany między innymi ze świetnej roli w filmie „Edi”. Niestety życie mocno go doświadczyło. Mimo poważnego urazu Gołębiewski opiekuje się żoną, choć sam wymaga pomocy medycznej. Może mu grozić nawet kalectwo.

Henryk Gołębiewski to aktor filmowy i telewizyjny, który zadebiutował w kultowym filmie młodzieżowym „Wakacje z duchami” z 1970 roku. Widzowie mogli w kolejnych latach oglądać go w roli Poldka w „Podróży za jeden uśmiech” i Bolka w „Stawiam na Tolka Banana”. Ma na swoim koncie wiele ról drugoplanowych i epizodycznych. W 2003 w filmie „Edi” stworzył jedną ze swoich najlepszych aktorskich kreacji, za którą został uhonorowany nagrodą Złotej Kaczki. Od 2017 roku możemy oglądać go w paradokumentalnym serialu „Lombard. Życie pod zastaw”, emitowanym przez telewizję TV Puls. Niestety aktor boryka się z poważnymi kłopotami zdrowotnymi.

EN_01209159_0002
fot. Instagram:@Lukasz Klos/REPORTER

Henrykowi Gołębiewskiemu grozi kalectwo?

Jak podaje „Super Express”, w życiu Henryka Gołębiewskiego nie dzieje się najlepiej. Jakiś czas temu aktor doznał poważnego złamania stopy. Co gorsza, również jego żona złamała nogę i musi poruszać się na wózku. Aktor, mimo że sam porusza się o kulach, pomaga swojej żonie, jak tylko może.

ZOBACZ: Jak rozpoznać zwichnięcie, skręcenie i złamanie?

– Jak wcześniej byłem na wózku, to żona się mną opiekowała, a teraz ja się nią zajmuję i nie wiadomo, jak długo będzie wymagała mojej opieki – zdradził „Super Expressowi” aktor.

W rozmowie z dziennikiem znajomy pary zdradził, że stan obojga małżonków jest poważny.

– Jej uraz był tak poważny, że nie mogło obyć się bez operacji. Teraz pojawiła się w szpitalu ponownie, ponieważ noga zaczęła krwawić.

Szczególnie niepokojące wydają się doniesienia o stanie Gołębiewskiego, który mocno nadwyręża złamaną stopę.

– Henryk także nie jest w dobrej kondycji. Jego noga jest bardzo słaba. Z trudem się porusza. Niestety nie ma czasu na rehabilitację, co może skończyć się dla niego kalectwem – informuje znajomy małżonków.

Ostatnie lata nie są dla aktora najszczęśliwsze. Zmagał się z rakiem nosa, a gdy zdołał go pokonać, pojawiły się problemy z alkoholem. Miejmy nadzieję, że stan zdrowia pana Henryka i jego żony jak najszybciej się poprawi. Trzymamy za to kciuki.

EN_01058737_0009
fot. MONKPRESS/East News

RadioZET.pl/se.pl/MF