Dramat Henryka Gołębiewskiego. Aktor może zostać kaleką

14.12.2018 12:35

Henryk Gołębiewski to charakterystyczny aktor, znany między innymi ze świetnej roli w filmie „Edi”. Niestety życie mocno go doświadczyło. Mimo poważnego urazu Gołębiewski opiekuje się żoną, choć sam wymaga pomocy medycznej. Może mu grozić nawet kalectwo.

Dramat Henryka Gołębiewskiego. Aktor może zostać kaleką fot. Adam STASKIEWICZ/East News

Henryk Gołębiewski to aktor filmowy i telewizyjny, który zadebiutował w kultowym filmie młodzieżowym „Wakacje z duchami” z 1970 roku. Widzowie mogli w kolejnych latach oglądać go w roli Poldka w „Podróży za jeden uśmiech” i Bolka w „Stawiam na Tolka Banana”. Ma na swoim koncie wiele ról drugoplanowych i epizodycznych. W 2003 w filmie „Edi” stworzył jedną ze swoich najlepszych aktorskich kreacji, za którą został uhonorowany nagrodą Złotej Kaczki. Od 2017 roku możemy oglądać go w paradokumentalnym serialu „Lombard. Życie pod zastaw”, emitowanym przez telewizję TV Puls. Niestety aktor boryka się z poważnymi kłopotami zdrowotnymi.

EN_01209159_0002 fot. Instagram:@Lukasz Klos/REPORTER

Henrykowi Gołębiewskiemu grozi kalectwo?

Jak podaje „Super Express”, w życiu Henryka Gołębiewskiego nie dzieje się najlepiej. Jakiś czas temu aktor doznał poważnego złamania stopy. Co gorsza, również jego żona złamała nogę i musi poruszać się na wózku. Aktor, mimo że sam porusza się o kulach, pomaga swojej żonie, jak tylko może.

ZOBACZ: Jak rozpoznać zwichnięcie, skręcenie i złamanie?

– Jak wcześniej byłem na wózku, to żona się mną opiekowała, a teraz ja się nią zajmuję i nie wiadomo, jak długo będzie wymagała mojej opieki – zdradził „Super Expressowi” aktor.

W rozmowie z dziennikiem znajomy pary zdradził, że stan obojga małżonków jest poważny.

– Jej uraz był tak poważny, że nie mogło obyć się bez operacji. Teraz pojawiła się w szpitalu ponownie, ponieważ noga zaczęła krwawić.

Szczególnie niepokojące wydają się doniesienia o stanie Gołębiewskiego, który mocno nadwyręża złamaną stopę.

– Henryk także nie jest w dobrej kondycji. Jego noga jest bardzo słaba. Z trudem się porusza. Niestety nie ma czasu na rehabilitację, co może skończyć się dla niego kalectwem – informuje znajomy małżonków.

Ostatnie lata nie są dla aktora najszczęśliwsze. Zmagał się z rakiem nosa, a gdy zdołał go pokonać, pojawiły się problemy z alkoholem. Miejmy nadzieję, że stan zdrowia pana Henryka i jego żony jak najszybciej się poprawi. Trzymamy za to kciuki.

EN_01058737_0009 fot. MONKPRESS/East News

RadioZET.pl/se.pl/MF

Oceń