Zamknij

Dramat gwiazdy Eurowizji. Przeżyła rozwód i chorobę ojca, a kariera stanęła w miejscu

25.06.2020 15:06
Lidia Kopania
fot. Instagram:@lidia_kopania

Lidia Kopania przeżywa trudny czas. Piosenkarka znana z występu na Eurowizji niedawno poinformowała o rozwodzie. To jednak niejedyna tragedia w życiu artystki. 

Lidia Kopania to piosenkarka i autorka tekstów, o które głośno zrobiło się w 2009 roku, gdy reprezentowała Polskę w konkursie Eurowizji. Popularność przyniosła jej współpraca z Robertem Jansonem, która zaowocowała wydaniem kilku utworów oraz występy jako support grupy Ich Troje. Niestety mimo licznych prób zaistnienia na polskiej i zagranicznej scenie muzycznej artystce nie udało się przebić do muzycznego topu. Od kilku lat słychać o niej sporadycznie, głównie przy okazji eliminacji do kolejnych konkursów Eurowizji. 

Lidia Kopania po 10 latach rozstała się z mężem 

Znacznie lepiej wiodło się w życiu prywatnym artystki. W 2010 roku Lidia Kopania wyszła za kompozytora i producenta muzycznego Igora Przebindowskiego. Ślub odbył się w Koluszkach, rodzinnym mieście piosenkarki. Szczęście trwało blisko 10 lat. Niestety niedawno gwiazd przekazała przykrą wiadomość o rozwodzie. 

Byłam mężatką i bardzo kochałam męża. No, ale nie udało się. Jest to trudne, ale Igor ma piękny charakter i jesteśmy w bardzo dobrej relacji. Staramy się porozumieć pomimo tej przykrej sytuacji. I dla niego jest to przykre i dla mnie. Staramy się dbać o to, aby zawsze ta relacja gdzieś tam była dobra i ciepła – wyznała w rozmowie z Jastrząb Post.

To był dla mnie ciężki czas. Smutek został, ale próbuję walczyć z nim i stanąć na nogi. Chcę zacząć nowy rozdział w moim życiu, bez męża, sama z sobą. Myślę już głównie pozytywni – zapewniała. 

To niejedyne nieszczęście, jakie spotkało artystkę w ostatnim czasie. Oprócz problemów małżeńskich Lidia Kopania musiała zmierzyć się z ciężką chorobą taty. W jednym z wywiadów zdradziła, że jej ojciec cierpi na raka. 

Po rozstaniu gwiazda Eurowizji zaszyła się w rodzinnym domu, by zebrać siły do nowego etapu. Jeśli wierzyć doniesieniom kolorowej prasy, artystce udało się już stanąć na nogi. W jej życiu miał się nawet pojawić nowy mężczyzna, dla którego gwiazda planuje porzucić Warszawę. 

Posłuchaj podcastu