Zamknij

Dramat w rodzinie gwiazdy "M jak miłość". Aktorka apeluje o pomoc

Judyta Wanicka
28.11.2019 17:16
Iga Krefft
fot. Kamil PIKLIKIEWICZ/East News

Iga Krefft znana z roli Uli Mostowiak w serialu "M jak miłość" błaga o pomoc dla córki swojego brata ciotecznego. Dwulatka zmaga się ze złośliwym guzem mózgu, który zagraża jej życiu. Potrzebne jest specjalistyczne leczenie.

Iga Krefft zdobyła popularność dzięki roli Uli Mostowiak w serialu "M jak Miłość". Aktorka postanowiła wykorzystać swoją rozpoznawalność i wielką sympatią, jak darzą ją widzowie telenoweli, by pomóc choremu dziecku ze swojej rodziny. Iga Krefft wyznała, że 2-letnia córka jej brata ciotecznego walczy ze złośliwym guzem mózgu. Dziewczynka ma za sobą dwie operacje, mimo to choroba wciąż daje się we znaki. Mała Zuzia wymaga specjalistycznego leczenia, którego koszt przekracza możliwości finansowe rodziców.

Iga Krefft z "M jak miłość" prosi o pomoc dla chorej dwulatki

Iga Krefft zamieściła poruszający wpis, w którym prosi fanów o wsparcie zbiórki na leczenie 2-letniej Zuzi. Sprawa jest bardzo poważna. Dziewczynka cierpi na złośliwy nowotwór mózgu AT/RT, który mimo dwóch operacji, wciąż zagraża jej życiu.

Jest poważna sytuacja u mnie w rodzinie. Kilka miesięcy temu prosiłam o modlitwę w intencji ważnej dla mnie. Był to dzień kiedy bardzo ważna osoba w mojej rodzinie przechodziła poważną operację. Ta osoba to mała Zuzia, która urodziła się w marcu 2018 roku. Jest córeczką mojego brata ciotecznego. Zuzia ma guza mózgu, złośliwego guza. Przeszła dwie operacje, które były obarczone ogromnym ryzykiem. Jest to dla mnie trudne, jest to bardzo bliska mi osoba, obserwujemy jej pierwsze kroki, słowa... Mamy taką rodzinę bardzo zżytą, dlatego choroba Zuzi była dla nasz szokiem - wyznała na Instagramie Iga Krefft.

Aktorka poinformowała, że Zuzia jest w trakcie chemioterapii. Następnym etapem walki z nowotworem jest radioterapia. Konieczna jest również rehabilitacja niesprawnych części ciała, które ucierpiały po operacji mózgu.

Po operacji Zuzia ma niesprawną jedną nóżkę i rączkę i problemy z jednym okiem. Mój brat i jego żona mieszkają nad morzem, ich całe życie przewrócone jest do góry nogami. Muszą przyjeżdżać do Zuzi do szpitala. Tak małe dziecko nie może być samo. Są potrzebne środki na rehabilitację i na to, żeby Zuza mogła zdrowieć - napisała gwiazda "M jak miłość".

Iga Krefft wystawiła na aukcję swoje trzy płyty z autografami jej oraz innych gwiazd "M jak miłość". Na chorą Zuzię można przekazać też 1 procent podatku.

RadioZET.pl/jw