Zamknij

Znani youtuberzy zmarli na COVID-19. Szczepienia nazywali "obrazą dla praw człowieka"

20.09.2021 17:38
Alabama Pickers
fot. screen: YouTube

Dusty i Tristan Graham, para youtuberów, otwarcie krytykowała szczepienia przeciwko koronawirusowi i sprzeciwiała się obowiązkowi noszenia maseczek. Oboje zmarli na COVID-19. Przed śmiercią Dusty prosił swoich fanów o wsparcie.

Dusty i Tristan Graham tworzyli w serwisie YouTube popularny kanał, widzowie znali ich jako "Zbieraczy z Alabamy". Małżeństwo pasjonowało się antykami i podróżowało po Stanach Zjednoczonych w poszukiwaniu wartych uwagi przedmiotów, które odrestaurowywali i sprzedawali w internecie. W filmach nie kryli także swoich prywatnych opinii dotyczących między innymi pandemii koronawirusa. Byli otwarcie przeciwni między innymi obowiązkowi noszenia maseczek oraz szczepieniom. Zarzekali się, że nie przyjmą szczepionki, które nazywali "obrazą dla praw człowieka". 

- Wciąż nie przyjąłem szczepienia i wiesz co? Wciąż nie planuję tego zrobić. Mam "własny paszport", czyli akt urodzenia - opowiadał Dusty w jednym z filmów.

Youtuber chwalił się, że przez rok nie zaraził się koronawirusem bez szczepienia, opowiadał także o znajomych, którzy przeżyli zarażenie COVID-19 i czują się świetnie. Niestety, okazało się, że  "Zbieracze z Alabamy" nie mieli tyle szczęścia, co ich przyjaciele.

Dusty i Tristan Graham nie żyją. Przeciwni szczepieniom youtuberzy zmarli na COVID-19

Niestety, Dusty i Tristan Graham w tragiczny sposób przekonali się, że koronawirus to śmiertelne niebezpieczeństwo. Youtuberzy przeciwni szczepieniom zarazili się i zmarli. Tristan zmarła 25 sierpnia, jej mąż 16 września 2021 roku. Przed śmiercią prosił swoich fanów o pomoc finansową dla córki, by mogła zorganizować pogrzeb. 

- Niestety Dusty i Tristan zmarli. Dziękuję za wszystkie słowa otuchy i wsparcie w tym trudnym czasie - napisała w sieci Windsor, córka zmarłych.

Ta bez wątpienia dramatyczna sytuacja z pewnością skłoni do refleksji wiele osób, które umniejszają niebezpieczeństwo związane z pandemią koronawirusa.