Zamknij

Dwayne „The Rock” zaatakowany w sieci za rolę Afroamerykanina

Redakcja
18.10.2018 14:21
Dwayne Johnson
fot. action press/Reporter/EAST NEWS

Dwayne „The Rock” Johnson to obecnie jeden z najbardziej rozchwytywanych aktorów w Hollywood. Jest stale zasypywany propozycjami ról, a każda z nich wzbudza zachwyt. Tym razem jednak może być inaczej.

Kilka dni temu Dwayne „The Rock” Johnson ogłosił, że zagra główną rolę w nowym serialu Netflixa, zatytułowanym „John Henry and the Statesmen”. Nie byłoby w tym nic dziwnego, bo „The Rock” zwykle gra główne role. Tym razem chodziło jednak o wcielenie się w postać Johna Henry'ego – afroamerykańskiego bohatera wielu ludowych opowieści, nowel i przekazów, zgodnie z którymi był on byłym niewolnikiem, pracującym przy budowie tunelu kolejowego. Jak mówią legendy, Henry, zwany „napędzanym stalą”, zginął w trakcie nawiercania otworów pod dynamit w morderczym wyścigu człowieka z kopiącą maszyną parową.

Dwayne Johnson ma zbyt jasną skórę, by zagrać Afroamerykanina

Dla Dwayne'a Johnsona Henry jest kultową postacią i aktor bardzo cieszył się, że go zagra.

„John Henry to afroamerykańska legenda folkloru, z którą dorastałem. Jestem dumny, że mogę wcielić się w tę rolę i równie podekscytowany, że przedstawię historię Johna rodzinom na całym świecie [...]. John podejmował decyzje w oparciu o przeczucie i instynkt. Tym, co kochałem jako dziecko, jest fakt, że wyznawał takie wartości, które przemawiają bezpośrednio do mojego DNA” – obwieścił hollywoodzki aktor.

Okazało się jednak, że bardzo szybko pojawiło się wiele krytycznych głosów, w których fani zarzucają mu, że jest zbyt jasny, by grać Afroamerykanina.

Aktorzy, którzy dotychczas wcielali się w rolę Johna Henry'ego w innych produkcjach o nim, tacy jak Roger Aaron Brown czy Danny Glover, to typowi Afroamerykanie, a jak zauważyli internauci, Henry zawsze przedstawiany był jako człowiek o bardzo ciemnej skórze. Dodają, że Dwayne jest świetnym aktorem, ale „napędzany stalą” to po prostu rola nie dla niego.

Pojawiły się też głosy, że aktor chce grać czarnoskórych wtedy, kiedy przynosi mu to profity, a kiedy nie – po prostu rola nie wzbudza jego zainteresowania.

Co na to Johnson? Dotąd nie ustosunkował się do tej krytyki.

RadioZET.pl/SA