Zamknij

Dzień Dobry TVN: Anna Kalczyńska i Andrzej Sołtysik opublikowali oświadczenie po aferze

Maciej Friedrich
30.01.2020 09:39
Dzień Dobry TVN: Anna Kalczyńska i Andrzej Sołtysik opublikowali oświadczenie po aferze
fot. screen Twitter, Instagram / @bts.jungkook

Afera związana z materiałem wyemitowanym w "Dzień Dobry TVN", dotyczącym lidera "najprzystojniejszych mężczyzn świata", zatacza coraz szersze koła. Z pracą pożegnał się autor reportażu, a Anna Kalczyńska i Andrzej Sołtysik przeprosili fanów za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Wpadka w "Dzień Dobry TVN" okazała się katalizatorem szeroko komentowanej afery. W programie pojawił się reportaż dotyczący wyboru "najprzystojniejszego mężczyzny świata", którym ogłoszono Jungkooka z koreańskiego boysbandu BTS. Zdaniem wielu osób prowadzący program Anna Kalczyńska i Andrzej Sołtysik oraz autor reportażu Adam Feder zachowali się, delikatnie mówiąc niestosownie. Dziennikarzom zarzucono rasizm.

- Twarz, powiedziałabym... niespecjalnie bardzo męska, prawda? (...) Włosy zakładam, że farbowane - opisała zwycięzcę plebiscytu Kalczyńska.

Oliwy do ognia dolała uliczna sonda przeprowadzona przez Federa, w opinii wielu widzów tendencyjna i nastawiona na ośmieszenie Jungkooka. Co więcej, zdjęcie pokazywane ankietowanym przedstawiało innego członka grupy BTS.

W sieci zawrzało, internauci nie mieli litości dla prowadzących i reportera, wytykając im brak profesjonalizmu i ksenofobię. Aferę skomentowały zagraniczne media, a TVN wydało oficjalne oświadczenie. Według nieoficjalnych informacji Adam Feder został zwolniony z TVN. Z kolei Anna Kalczyńska i Andrzej Sołtysik opublikowali oficjalne przeprosiny.

Dzień Dobry TVN: Anna Kalczyńska i Andrzej Sołtysik przeprosili za reportaż o Jungkooku

W środę 29 stycznia na profilu Anny Kalczyńskiej na Instagramie pojawiło się oświadczenie, pod którym podpisał się także Andrzej Sołtysik. Dziennikarze przeprosili wszystkich, którzy poczuli się urażeni reportażem o "najprzystojniejszym mężczyźnie świata".

- Przepraszamy wszystkich, których uraziły nasze komentarze odnośnie Pana Jeona Jungkooka. Jest nam ogromnie przykro, że nasze słowa zostały odebrane jako rasistowskie czy ksenofobiczne. Z całą mocą pragniemy Państwa zapewnić, że nie kierowały nami takie pobudki. Nie mieliśmy świadomości, że nasza opinia dotycząca estetyki zostanie tak szeroko zinterpretowana. Rozumiemy jednak, że wyszło bardzo niezręcznie, więc bijemy się w piersi - czytamy.

Zagłosuj

Oglądasz "Dzień Dobry TVN"?

Liczba głosów:

RadioZET.pl/MF