Zamknij

Dzień dobry TVN: Wpadka w programie. Materiał o wokaliście BTS oburzył internautów [WIDEO]

Patrycja Chudolińska
28.01.2020 15:39
Dzień dobry TVN
fot. screen Twitter

Najnowszy materiał "Dzień dobry TVN" oburzył internautów. Produkcja zdecydowała się opowiedzieć o wyborze najprzystojniejszego mężczyzny 2020. W tym roku tytuł ten uzyskał koreański muzyk Jungkook z zespołu BTS. Widzowie szeroko komentują wpadkę w programie.

Dzień dobry TVN: wpadka w programie

"Dzień dobry TVN" to jeden z najpopularniejszych programów śniadaniowych w Polsce. We wtorkowym odcinku prowadzący przeprowadzili rozmowę na temat kanonów piękna i urody. Inspiracją do materiału był tegoroczny ranking 100 najprzystojniejszych mężczyzn na świecie. Na pierwszym miejscu uplasował się koreański piosenkarz, członek zespołu BTS - Jeon Jeong-guk, znany też jako Jungkook.

- Jeżeli spodziewają się państwo na czele stawki na przykład Brada Pitta czy George'a Clooneya, to może państwa czekać spora niespodzianka (...) Najprzystojniejszym mężczyzną świata jest Jungkook - więc właśnie, nic nam to nazwisko nie mówi. Twarz, powiedziałabym... niespecjalnie bardzo męska, prawda? (...) Włosy zakładam, że farbowane - opisała na wstępie prowadząca porannego programu, Anna Kalczyńska.

Twórcy "Dzień dobry TVN" postanowili sprawdzić, jak Polki i Polacy oceniają wygląd najprzystojniejszego mężczyzny na świecie 2020. Materiał przygotowany przez dziennikarza Adama Federa zniesmaczył jednak internautów.

Dzień dobry TVN: Materiał o Jungkooku oburzył internautów

Adam Feder zapytał przechodniów, co myślą o mężczyźnie ze zdjęcia. Już na wstępie doszło do pierwszej wpadki - na trzymanej przez dziennikarza fotografii był nie Jungkook, a inny członek zespołu J-Hope.

- Na całej ziemi? Kolczyk... Tak, kolczyk. W uchu noszą kolczyki. Moja krowa też ma kolczyk!

- Facet musi być facet, a kobieta - kobieta! A tutaj nie wiadomo, jak to jest.

- Zniewieściały, nie wiem, małolat. No błagam! - odpowiadali ankietowani.

Widzów oburzyło to, że materiał "Dzień dobry TVN" był stronniczy i celowo przedstawiał muzyka w bardzo złym świetle. W sieci rozpętała się prawdziwa burza, a internauci w mediach społecznościowych programu wytykają stacji m.in. brak profesjonalizmu oraz rasizm.

- Żenada i totalny nieprofesjonalizm TVN. Tracę wiarę w ludzi. Zapomnieliście, czym jest szacunek do drugiej osoby? To obrzydliwe, że szerzycie w telewizji, którą każdy ogląda, rasizm. Jeszcze, żeby było zabawniej, nawet dobrze wpisać w Google nie potraficie, bo na zdjęciu był Hoseok.

- Kiedy jesteś dziennikarzem ogólnopolskiej telewizji, ale znalezienie dobrego zdjęcia w Google jest dla ciebie za ciężkie...

- Poziom waszego „dziennikarstwa” jest straszny. WSTYD. Poziom waszej prezentacji z dniem dzisiejszym był poniżej dziennikarskiej żenady. Zero rozpoznania, zero tolerancji, zero otwartości umysłu - piszą internauci na profilu Facebookowym.

Stacja do tej pory nie zdecydowała się odpowiedzieć na negatywne komentarze.

A wy co myślicie?

Zagłosuj

Oglądasz "Dzień dobry TVN"?

Liczba głosów:

RadioZET.pl/PCh