Zamknij

Powstanie musical o Edycie Górniak? Odważny pomysł Janusza Józefowicza

02.08.2021 14:56
Edyta Górniak
fot. Artur Zawadzki/REPORTER/ EAST NEWS

Edyta Górniak gwiazdą musicalu? Na taki pomysł wpadł Janusz Józefowicz, współtwórca musicalu "Metro", który przyniósł wokalistce ogólnopolski rozgłos. Czyżby niebawem Edyta mogła opowiedzieć o swojej muzycznej ścieżce?

Edyta Górniak przez wiele osób uznawana jest za jedną z najbardziej uzdolnionych wokalistek w kraju, która mogłaby konkurować z gwiazdami zza oceanu. Rzeczywiście, pochodząca z Ziębic wokalistka ma na swoim koncie wiele przebojów, które nucą kolejne pokolenia fanów, żaden inny polski artysta do tej pory nie osiągnął większego sukcesu w Konkursie Piosenki Eurowizji. Górniak z piosenką "To nie ja" zajęła w 1994 roku 2. miejsce. Ogromny wpływ na jej karierę miało zaangażowanie do musicalu "Metro", jednego z największych dzieł Janusza Józefowicza. Niespełna 19-letnia wokalistka szybko stała się prawdziwą gwiazdą, odwiedzając nawet Broadway.

W mediach głośno mówiło się o konfliktach podczas prac nad "Metrem", Górniak i Józefowicz mieli nie przypaść sobie do gustu, nie obywało się bez trzaskania drzwiami i głośnych kłótni. Nic zatem dziwnego, że piosenkarka nie zareagowała euforycznie na wieść o pomyśle nowej wersji "Metra". Jednak choć nie wzięła udziału w imprezie zorganizowanej z okazji 30-lecia musicalu, bardzo pochlebnie wypowiedziała się na temat swoich doświadczeń. Czy to początek kolejnego projektu z Józefowiczem?

Janusz Józefowicz chce stworzyć musical o Edycie Górniak? Twórca "Metra" ma nowy pomysł

Edyta Górniak skomentowała jubileusz "Metra" i przyznała, że był to wyjątkowo ważny etap jej kariery, który ukształtował ją jako artystkę.

- To był piękny przedział mojego życia zawodowego. Dziękuję za ponadczasowe utwory, na których nauczyłam się zawodu. Dziękuję za dyscyplinę, która nauczyła mnie tak dużo, że bazuję na tym do dziś. Całuję całą widownię, przed którą grałam te siedemset spektakli. Bardzo tęsknię za tymi czasami - oceniła.

Być może Edyta nie będzie musiała tęsknić, bowiem Janusz Józefowicz wydaje się nie pamiętać o awanturach sprzed lat. "Super Express" zacytował jego wypowiedź, w której stwierdza, że ciekawym pomysłem byłby musical opowiadający o karierze Górniak. Ona sama mogłaby opowiedzieć swoją historię.

- Edyta, wciąż uważam, że jest artystką niewykorzystaną. Wciąż jest ciekawą osobowością. Musical z piosenkami, które niosły ją przez życie, w jej wykonaniu, to ciekawy pomysł. Zawsze warto się spotkać i porozmawiać - stwierdził.

Z pewnością wielu fanów Edyty i Janusza z radością zobaczyliby taką produkcję. Ciekawe, czy powtórzyłaby sukces "Metra".

Edyta Górniak
fot. Jaakko Avikainen/Lehtikuva Oy/East News