Zamknij

Edyta Górniak idzie do polityki. Ma już program. "Postaram się spotkać z ministrami"

29.07.2020 16:00
Edyta Górniak
fot. VIPHOTO/East News

Edyta Górniak zamierza zająć się polityką. Piosenkarka przygotowuje własny program, do którego będzie usiłowała przekonać przedstawicieli rządu. Co chciałaby zmienić w kraju jurorka "The Voice of Poland"?

Edyta Górniak coraz poważniej myśli nad tym, żeby zająć się działalnością polityczną. Diwa, która po słynnym wywiadzie w prawicowej telewizji wyrosła na ulubienicę ruchu antyszczepionkowców, zamierza wykorzystać swój potencjał w rozmowach z przedstawicielami rządu i przekonać ich do własnych rozwiązań. W rozmowie z Wirtualną Polską Edyta Górniak zdradziła, że przygotowuje propozycje zmian, które jej zdaniem pomogą uzdrowić sytuację w wielu obszarach.

Edyta Górniak do tej pory nie angażowała się w politykę. Gdy środowisko artystów agitowało przed wyborami lub jednoznacznie zajmowało stanowisko w ważnych sprawach społecznych, diwa konsekwentnie wzbraniała się przed komentarzem. Uaktywniła się dopiero w czasie pandemii koronawirusa, gdy przyjęła zaproszenie do prawicowej telewizji wRealu24. Górniak sprzeciwiła się obowiązkowi szczepień przeciwko COVID-19 i wprowadzaniu obostrzeń, czym sprowokowała ostrą reakcję ministra zdrowia i części show-biznesu. Napisała również list wspierający antyszczepionkowców, który został odczytany na warszawskim marszu "STOP NOP". 

Edyta Górniak i Zenek Martyniuk razem. Wbiegła na scenę w trakcie jego występu [WIDEO]

Edyta Górniak zajmie się polityką? 

Edyta Górniak rozpoczęła promocję nowego singla "LIME (TeQuila-ila)”. Z tej okazji pojawiła się w programie Oskara Netkowskiego z Wp.pl. Gdy rozmowa nieoczekiwanie zeszła na politykę, artystka wyznała, że przygotowuje - jak to ujęła - program odświeżenia Polski, który chciałaby przedstawić rządowi. 

Nie mówiłam o tym jeszcze, ale ja przygotowuje cały program, który będę chciała zgłosić. Program odświeżenia w podejściu do wielu aspektów. Polska zasługuje na takie odświeżenie. W przemyśleniach, w edukacji i w przygotowaniu młodych ludzi do życia dzisiaj. Te systemy są bardzo przestarzałe i należałoby wdrożyć takie subtelne, ale bardzo istotne zmiany - stwierdziła. 

Jak już przygotuję i opracuję w całości taki materiał, to będę się starała spotkać z ministrami i przedstawić swoje pomysły - zapewniła diwa. 

Edyta liczy, że jej pomysły zostaną potraktowane poważnie, niezależnie od tego, które ugrupowanie będzie u władzy. Gwiazda stara się nie opowiadać za żadną opcją polityczną. Tym, którzy zaszufladkowali ją jako zwolenniczkę prawicy, odpowiada: 

Przez 30 lat udzieliłam wywiadów tak ogromnie dużo, przeróżnym osobom, które mają różne upodobania polityczne czy społeczne. To nie są granice, które wyznacza moja głowa. Jeżeli ktoś ma takie granice, to ja mu współczuję, bo to jest zniewolenie. Granica to jest zniewolenie - powiedziała w rozmowie z Wp.pl. 

Posłuchaj podcastu