Zamknij

Edyta Górniak odzwyczaiła się od Polski? "Zdarza mi się myśleć po angielsku"

07.10.2020 12:58
Edyta Górniak myśli po angielsku
fot. VIPHOTO/East News

Edyta Górniak starała się rozwijać swoją karierę w Stanach Zjednoczonych i przyznała, że do dziś ma problemy z "przestawieniem się" na język polski. Wokalistka i jej syn często używają angielskich zwrotów, zdarza im się nawet myśleć po angielsku. 

Edyta Górniak uważana jest w Polsce za prawdziwe objawienie sceny muzycznej. Debiutowała w 1986 roku, nieustannie wspinając się po szczeblach kariery. Przełomem w jej karierze było zajęcie 2. miejsca na Konkursie Piosenki Eurowizji z hitem "To nie ja". Kolejne lata to pasma sukcesów artystycznych i komercyjnych. Utwory takie jak "Dotyk", "Jestem kobietą" czy słynny "Kolory wiatr" z animacji "Pocahontas" nuciła cała Polska i do dziś nie schodzą z ramówek rozgłośni radiowych. W opinii wielu słuchaczy Edyta jest prawdziwą diwą krajowej piosenki. Od 2020 roku ponownie możemy oglądać ją w roli jurorki w muzycznym show "The Voice of Poland".

Edyta Górniak to artystka bardzo ambitna, która znana jest z tego, że wciąż stara się nad sobą pracować. Polska gwiazda na kilka lat wyprowadziła się wraz z ukochanym synem Alanem do Stanów Zjednoczonych. Gdy postanowiła wrócić do naszego kraju, została zatrzymana w USA przez pandemię koronawirusa. Ostatecznie jednak udało jej się przylecieć i zamieszkała w Krakowie. Okazuje się jednak, że długi pobyt za granicą wpłynął na wokalistkę i jej syna. W rozmowie z "Faktem" wyznała, że język angielski pozostał w ich podświadomości.

ZOBACZ TAKŻE:  Edyta Górniak została gwiazdą antyszczepionkowców. Napisała list na protest "STOP NOP"

Edyta Górniak myśli po angielsku. Nie przyzwyczaiła się do Polski?

W rozmowie z "Faktem" Edyta Górniak nie ukrywała, że nadal nie może w pełni przyzwyczaić się do języka polskiego, a angielskie zwroty wypowiada niemal podświadomie. Co więcej, nawet niektóre myśli gwiazdy formułowane są w języku angielskim.

- Zdarza mi się myśleć po angielsku, gdy jestem zdenerwowana. Jest mi po prostu szybciej w tym języku wyrazić siebie. Angielski jest prostszy w konstrukcji (...) Po angielsku zdarza nam się nawet śnić. No i przeklinanie po angielsku przychodzi znacznie łatwiej - zdradza Górniak.

Wpływowi pobytu za granicą przez dłuższy czas uległ także syn gwiazdy, Allan Krupa. Jemu też zdarza się mieszać dwa języki.

- Allan też często myśli i mówi po angielsku. Myli się i po polsku stosuje angielską składnię. Wciąż mówi: „Mama idę wziąć wannę”. Nie walczymy z tym, bo to żaden grzech i nikogo nie rani - ocenia Edyta.

Edyta Górniak i Allan Krupa
fot. Artur Zawadzki/REPORTER/ EAST NEWS