Zamknij

Edyta Górniak skomentowała konflikt Krawczyka juniora z Ewą Krawczyk. "Szokujące dla mnie"

26.05.2021 11:26
Edyta Górniak
fot. Artur Zawadzki/REPORTER/ EAST NEWS

Edyta Górniak w wywiadzie odniosła się do konfliktu o spadek po zmarłym Krzysztofie Krawczyku, który toczy się pomiędzy Ewą Krawczyk a Krzysztofem juniorem, synem zmarłego. Wokalistka nie ukrywała, że pewien aspekt sprawy jest dla niej szokujący.

Krzysztof Krawczyk zmarł 5 kwietnia 2021. Był jednym z najpopularniejszych i najbardziej cenionych piosenkarzy w historii. Pozostawił po sobie ogromną liczbę hitów i wspomnienia oddanych wielbicieli. Pożegnali go fani, pogrążone w żałobie środowisko artystyczne oraz  rodzina, w tym wdowa po artyście - Ewa Krawczyk. Niestety, śmierć gwiazdora wywołała także medialny skandal, gdy na jaw wyszły informacje o synu Krawczyka, Krzysztofie juniorze. Chory na padaczkę mężczyzna ma mieszkać w bardzo złych warunkach, a ojciec miał nie pomagać mu finansowo. Oliwy do ognia miał dolać fakt, że syn artysty nie został uwzględniony w testamencie.

Ruszyła zbiórka na Krzysztofa juniora, a w sądzie toczy się batalia o zachowek dla mężczyzny. Tymczasem coraz głośniej komentuje się rodzinny spór. Pojawiła się nawet informacja, że o pomoc został poproszony biskup. Głośną sprawę w rozmowie z "Faktem" postanowiła skomentować Edyta Górniak. Nie ukrywała, że czuła się zaszokowana.

Edyta Górniak komentuje konflikt Ewy Krawczyk i Krzysztofa juniora

Edyta Górniak jest zdania, że w Polsce kwestię dziedziczenia i pokrewieństwa biologicznego traktuje się stereotypowo. W wypowiedzi nawiązała do Krzysztofa juniora.

- Mamy takie stereotypowe podejście, że jeśli ktoś jest związany rodzinnością w znaczeniu nie duchowym, tylko biologicznym, to jemu się wszystko należy, wszystko mu wolno. Rozumiem z tych fragmentów, że syn Krzysztofa nie miał dobrych relacji z ojcem i na odwrót, Krzysiu ze swoim synem. Więc jeśli nie był obecny w jego życiu, a teraz jest w gotowości przejąć część majątku, to jest to takie bardzo popularne podejście i zawsze szokujące dla mnie, no bo dlaczego? - oceniła.

Górniak wydaje się być zdecydowanie po stronie Ewy Krawczyk. Przypomniała, że wdowa po wokaliście przeżywa obecnie bardzo trudny okres, a medialny szum i konflikt z synem artysty z pewnością nie ułatwiają jej życia.

- To jest bardzo trudne i niezgrabne, że w takim momencie, kiedy pani Ewa nagle zostaje bez ukochanego męża, musi się zmagać z dodatkowymi rzeczami  - podsumowała.

Zgadzacie się z opinią Edyty?