Zamknij

Edyta Górniak szczerze do syna: "Matura nie jest do niczego potrzebna"

17.03.2021 11:31
Edyta Górniak
fot. Damian Klamka/East News

Edyta Górniak jest jedną z tych gwiazd, które nie mają matury. Mimo to udało się jej odnieść sukces. Teraz kiedy jej syn Allan jest już w klasie maturalnej, diwa została zapytana o to, jak odnosi się do tego tematu.

Edyta Górniak jest jedną z najpopularniejszych polskich piosenkarek. Choć od dłuższego już czasu popularność zyskuje nie na swojej muzyce, a na kontrowersyjnych tezach szerzonych w sieci, nie można odmówić jej tego, że odniosła wielki sukces. Górniak już jako nastolatka mocno na to pracowała i mimo że skończyła trzy klasy technikum ogrodniczo-pszczelarskiego, to naukę przerwała, nie mogąc pogodzić jej z pracą w Nowym Jorku.

Teraz kiedy jej syn zbliża się do matury, gwiazda ujawniła, jaki jest jej stosunek do takich formalnych egzaminów.

Zobacz także: Edyta Górniak pokazuje "oczyszczone kamienie". Odprawiła nad nimi taniec?

Edyta Górniak do syna: "Matura nie jest do niczego potrzebna"

W rozmowie z "Faktem" diwa przyznała, że nie ma oczekiwań, by Allan koniecznie zdał maturę.

Powiedziałam mu: "Synku, to jest twoja sprawa, czy chcesz mieć tę maturę. Dla mnie to nie ma znaczenia". Dzisiaj są takie czasy, że ten egzamin nie daje gwarancji niczego. Nie jest oceną człowieczeństwa, faktycznej wiedzy" - zdradziła Górniak.

Piosenkarka jest zdania, że jest to kawałek papierka, który ani nie jest potwierdzeniem wiedzy, ani tym bardziej nie świadczy o tym, jakim jest się człowiekiem. Co więcej, jej przykład dowodzi, że to czy ktoś ma maturę, wcale nie przesądza o tym, co osiągnie w życiu.

"Obecnie są takie czasy, że ten egzamin nie daje gwarancji niczego. Nie jest oceną człowieczeństwa, faktycznej wiedzy. Ja nie przystąpiłam do matury. W roku, w którym miałam to zrobić, pracowałam już w Nowym Jorku na Broadwayu i ominął mnie ten czas" - powiedziała i dodała: "Dla mnie ten kawałek papierka nie jest do niczego potrzebny. Życie pokazało, że jeśli jest się pracowitą i zdyscyplinowaną osobą, to w dobie dzisiejszego internetu, można uzupełnić tę wiedzę. Kiedyś były inne czasy".

Póki co, Allan nie chce iść w ślady mamy i zamierza maturę zdawać. Nie jest jednak tajemnicą, że dostaje pierwsze propozycje showbiznesowe - na przykład propozycje walki w Fame MMA. Już jakiś czas temu pojawiły się wieści, że zaproponowano mu występ, ale nie zgodziła się na to jego mama. Być może, jeśli już będzie pełnoletni i będzie decydował o swoich działaniach, postanowi iść w tę stronę. Można się domyślić, że jako syn Edyty Górniak mógłby liczyć na sporą stawkę.

RadioZET.pl/AS