Zamknij

Edyta Górniak tym pięknym gestem wzruszyła fanów

Redakcja
04.12.2018 09:36
Edyta GórniaK
fot. Instagram

Edyta Górniak została zaalarmowana, że w miejscowości Machnice znajduje się stodoła ze starym billboardem ze zdjęciem Górniak z okładki „Playboya”. Gwiazda odwiedziła to miejsce i  zaskoczona tym, co tam zobaczyła, podjęła stosowne kroki. Jej fani są wzruszeni wielkim sercem gwiazdy.

Edyta Górniak to gwiazda, która już niejeden raz pokazała swoją wrażliwość na potrzeby innych. Kilka dni temu zaskoczyła swoich fanów jeszcze bardziej. Na jej Instagramie pojawiło się zdjęcie stodoły z mocno wyblakłym, starym billboardem z Górniak w roli głównej. To reklama jej sesji dla „Playboya”. „No, tak to można mieszkać! Pozdrawiam Machnice” – napisała gwiazda, nie wiedząc jeszcze, o co tak naprawdę chodzi. Była jednak ciekawa i po krótkim czasie podzieliła się kolejnymi fotkami – tym razem na miejscu jednak pojawiła się osobiście. To, co tam zastała, bardzo ją zaskoczyło.

Wielki gest Edyty Górniak

Okazało się, że właściciele stodoły powiesili billboard z rozebraną Górniak.

Jak poinformowała gwiazda, zdecydowała się udać do Machnic, „aby nie pozostawić nazbyt wiele pola do interpretacji wykorzystania wizerunku”.

„Postanowiłam sprawdzić osobiście, kto spogląda nań ze swojej kuchni” – napisała. Okazało się, że właścicielką posesji i stodoły, na której wisi billboard, jest sympatyczna pani Barbara. Kobieta przywitała gwiazdę, poczęstowała ją ciastem, a potem pokazała obejście. Okazało się, że gospodarstwo ma bardzo trudną sytuację finansową. Właścicielka, której mąż zmarł kilka lat temu, oraz jej syn, wykorzystali billboard, by przysłonić zniszczenia, jakie powstały w wyniku pożaru. Ta historia bardzo poruszyła Edytę Górniak. Piosenkarka zadeklarowała pomoc: zorganizowała zbiórkę środków.

Nowy dach – nowe życie: zbiórka Edyty Górniak

„Pod prawdziwym urokiem skromnej Pani Basi, Jej syna, córki, która poczęstowała nas swoimi wypiekami, a także w imię pamięci zmarłego męża Pani Barbary, zapragnęłam im pomóc. Kochani, jeśli chcielibyście się przyłączyć i pomóc tej wspaniałej i skromnej rodzinie położyć Nowy Dach, damy im wspólnie najpiękniejszy prezent, którego nie mają już przez długie lata – uczucia bezpieczeństwa. Pomóżmy wszyscy Pani Basi” – zaapelowała.

Do zbiórki można dorzucić się za pośrednictwem portalu Zrzutka.pl. Celem jest zebranie 20 tysięcy złotych na nowy dach. „Nowy dach – nowe życie” – pod takim tytułem zbiórka widnieje w sieci. Dotąd zebrano blisko 25 procent kwoty.

„Masz wielkie serce”, „I jak tu Cię nie kochać?!” – piszą fani wzruszeni postawą piosenkarki.

RadioZET.pl/SA