Zamknij

Edyta Górniak zaproszona do rozmowy o COVID-19. Widzowie krytykują

27.11.2020 19:10
Edyta Górniak
fot. Mateusz Jagielski/East News

Edyta Górniak na antenie Polsat News zdradziła, co myśli o pandemii koronawirusa oraz planowanych szczepieniach. Internautom nie spodobało się to, że celebrytka mogła dzielić się swoimi teoriami na wizji.

Edyta Górniak oraz były Główny Inspektor Sanitarny dr Marek Posobkiewicz pojawili się w "Gościu Wydarzeń" na Polsat News. Zaproszeni goście mieli szansę podyskutować na temat pandemii koronawirusa oraz planowanych szczepieniach przeciwko COVID-19. W ostatnich tygodniach piosenkarka i autorka hitu "To nie ja" dała się poznać jako koronasceptyczka. Gwiazda w swoich mediach społecznościowych dzieliła się różnymi teoriami spiskowymi na temat pandemii. Podkreślała, że jej zdaniem zagrożenie nie jest tak duże i planuje wyjechać z kraju, jeśli zostaną wprowadzone obowiązkowe szczepienia.

Poglądy Edyty Górniak otwarcie skrytykował właśnie były Główny Inspektor Sanitarny. Mężczyzna sam był hospitalizowany w związku z zakażeniem koronawirusem. Podczas programu "Gość Wydarzeń" piosenkarka i lekarz mieli szansę wymienić się poglądami. Internauci są jednak zdania, że Edyta Górniak nie powinna być stawiana obok specjalisty jak "równy z równym". W sieci pojawiło się wiele krytycznych komentarzy na ten temat.

Zobacz także:  Edyta Górniak sprzecza się z ekspertem o szczepionki. "Nie mam gwarancji, czy przeżyję"

Widzowie krytykują wywiad z Edytą Górniak w Polsacie

Użytkownicy Twittera podzielili się swoją opinią na temat rozmowy Edyty Górniak i dr Marka Posobkiewicza. Zdaniem internautów telewizja nie powinna promować osób, które szerzą nieprawdziwe informacje i teorie spiskowe. Zwłaszcza teraz, w dobie pandemii, to głos ekspertów powinien być najczęściej słuchany.

- Edyta Górniak poucza lekarza w sprawie skuteczności szczepionki. Czy to nie jest w jakiejś części wina mediów zachęcających celebrytów do komentowania spraw, o których oni nie mają pojęcia? Bo teraz Górniak uważa, że zna się na wszystkim, skoro dostaje tysiące lajków na Insta.

- Jak zobaczyłam, że Polsat ją zaprosił, stwierdziłam, że robię sobie odwyk od Polsatu na co najmniej tydzień.

- Zapraszanie takich ludzi i udostępnianie im platformy do wypowiedzi jest szkodliwe społecznie.

- Dlaczego takie osoby w ogóle są zapraszane i daje się im czas antenowy?

- Co to jest za pomysł, żeby promować takich ludzi... - krytykują użytkownicy Twittera.

Co myślicie?