Zamknij

Edyta Górniak została gwiazdą antyszczepionkowców. Napisała list na protest "STOP NOP"

08.06.2020 16:21
Edyta Górniak protestuje przeciwko szczepieniom
fot. Instagram:@edytagorniak

Edyta Górniak poparła ruch antyszczepionkowców i wyznała, że nie zamierza zaszczepić siebie i syna przeciwko COVID-19. Piosenkarka napisała list do społeczności "Stop Nop", który został odczytany podczas sobotniego marszu. 

Edyta Górniak od początku nie kryje się ze swoimi poglądami na temat pandemii koronawirusa i szczepionki przeciwko COVID-19. Podczas wizyty w telewizji internetowej wRealu24 piosenkarka wyznała, że jest  przeciwniczką obowiązkowych szczepień na koronawirusa. Zasugerowała także, że wprowadzone przez rząd restrykcje mają służyć nie bezpieczeństwu, lecz kontroli społeczeństwa, a pandemię ogłoszono specjalnie po to, by zarobić na sprzedaży szczepionek. 

Dopóki żyję, nie dam się zaszczepić. Jeśli to będzie przymusowe, to przysięgam jak tutaj stoję, że wolę odejść z tego świata niż dać komukolwiek wstrzyknąć w mój organizm cokolwiek, czego nie znam. Ponieważ nie posiadam takiej wiedzy i nie mam możliwości weryfikacji, nie pozwolę mojemu dziecku się zaszczepić i sama się nie zaszczepię. Jeśli to będzie oznaczało zagładę dla nas, to trudno - powiedziała w prawicowej stacji. 

Na wypowiedź Górniak ostro zareagował minister zdrowia, Łukasz Szumowski, oraz znana dziennikarka Katarzyna Bosacka. Diwa jednak nie zamierza zmieniać swoich przekonań, czemu dała wyraz podczas marszu antyszczepionkowców, który odbył się 6 czerwca w Warszawie. W manifestacji wzięły udział osoby, które są przeciwnikami przymusu szczepień oraz sceptycznie podchodzą do oficjalnych informacji na temat pandemii koronawirusa. Wydarzenie zorganizowane przez stowarzyszenie "Stop Nop" wsparli znani koronasceptycy, m.in. Wojciech Cejrowski, Ivan Komarenko i Edyta Górniak. 

Julia Wróblewska wyśmiewa koronasceptyczną Edytę Górniak. "Jest typowym SZUREM"

Edyta Górniak jest przeciwna obowiązkowi szczepienia na koronawirusa

W czasie protestu odczytano list Edyty Górniak do antyszczepionkowców, w którym gwiazda "The Voice Kids" wyraźnie sprzeciwiła się obowiązkowi szczepienia przeciwko COVID-19. Artystka zapowiedziała, że nie da się zaszczepić i nie wyraża zgody na to, by szczepieniu poddano jej syna. 

Podstawowym, obowiązującym we Wszechświecie prawem poza grawitacją, jest miłość. Miłość, czyli życie. Życie - czyli witalność, piękno, szczęście, rozwój, równowaga, oddanie, delikatność i szacunek wobec drugiego człowieka. A także rozwaga, balans i sprawiedliwość. Wzajemne wsparcie, wiara i zaufanie. Zaufanie - czyli poczucie bezpieczeństwa. I dziś, bardziej niż kiedykolwiek dotąd, zasługuje na to i potrzebuje tego - każdy z nas - pisze Górniak. 

Wszystko, co jest przeciwieństwem miłości, w szczególności agresja, kłamstwo, strach, destrukcja, czy przymus - nie ma uzasadnienia w istocie życia na Ziemi. Żaden człowiek, powtarzam - żaden człowiek nie ma prawa boskiego. Nie ma więc prawa forsować ani odbierać poczucia godności i pięknej wartości człowieczeństwa. Nie ma także prawa ograniczać jego rozwoju czy dezaktywować jego potencjału. Nie ma bowiem prawa odebrać wolnej jego woli, nadanej przez najświętszą energię wszelkiego stworzenia, czyli Boga.

Kierujmy wszystkie idee miłością - nie chciwością. Nie kłamstwem. Nie agresją wobec istoty ludzkiej. Nie matematyką! Głodem kontroli i decyzyjności za inne istoty ludzkie. Jestem bardzo dumna, że w naszym pięknym kraju jest aż tylu świadomych, inteligentnych, mądrych, dobrych, pracowitych i wrażliwych ludzi. Ufam, że będzie nas coraz więcej. Żyjmy jak najmądrzej i bezpiecznie, w spełnieniu i zdrowiu. Bądźmy przykładem i odwagą także dla zastraszonych - nawołuje diwa. 

Nie wyrażam zgody na przymusowe zaszczepienie mnie lub mojego syna przeciwko Covid-19 - obwieściła na koniec Górniak. 

Posłuchaj podcastu