Zamknij

Elton John odmówił rodzinie królewskiej. Nie pojawi się na uroczystości upamiętniającej Dianę

15.10.2021 16:23
Elton John
fot. VALERIE MACON/AFP/East News

Elton John znany jest jako bliski przyjaciel księżnej Diany. Okazuje się jednak, że artysta nie pojawi się na uroczystości upamiętniającej zmarłą członkinię monarchii. Co się stało?

Brytyjska rodzina królewska to bez najmniejszych wątpliwości najpopularniejsza i najbardziej medialna monarchia na świecie. Królowa Elżbieta II i jej otoczenie to wręcz element popkultury, świadczyć może o tym między innymi popularność serialu "The Crown". Jeśli zaś doszukiwać się najbardziej medialnego członka rodziny królewskiej, z pewnością w czołówce znalazłaby się Diana Frances Spencer, czyli księżna Diana, pierwsza żona księcia Karola i matka książąt Williama oraz Harry'ego. Ukochana przez fanów na całym świecie dała się poznać jako niezwykle sympatyczna, ciepła i zaangażowana w działalność charytatywną. Niestety, zginęła młodo w wieku zaledwie 36 lat. Samochód, którym uciekała przez natrętnymi dziennikarzami, uderzył w filar tunelu.

W lipcu 2021 roku Harry i William odsłonili pomnik upamiętniający mamę, który wywołał niemałe kontrowersje, a wielbiciele Diany nie kryli zawodu pracą artysty. Było to jednak wydarzenie niezwykle ważne także w kontekście konfliktu między braćmi. Uroczystość uczczenia pamięci księżnej nie mogła odbyć się z powodu środków bezpieczeństwa związanych z pandemią koronawirusa, została jednak przesunięta na 19 października. Zaproszonych zostać miało około stu gości. Tym dziwniejsze wydaje się, że nie pojawi się bliski przyjaciel Diany,  Elton John.

Elton John nie pojawi się na uroczystości ku czci księżnej Diany. Gwiazdor ma problemy ze zdrowiem

Elton John 24 lutego 1998 roku z rąk królowej Elżbiety II otrzymał tytuł szlachecki. Nie jest tajemnicą, że jeden z najpopularniejszych na świecie wokalistów jest przyjacielem brytyjskiej rodziny królewskiej, przez lata był także osobą bardzo bliską księżnej Dianie.

- Przez te wszystkie lata, które ją znałem, była wspaniałym towarzyszem, najlepszym gościem na przyjęciu, niesamowicie dyskretnym, niezainteresowanym plotką - opisywał ją artysta.

Wiele osób nie wyobrażało sobie uroczystości poświęconej pamięci księżnej bez Eltona. Niestety, jak donosi "The Sun", piosenkarz był zmuszony odmówić rodzinie królewskiej ze względu na kłopoty zdrowotne. Podczas wakacji nieszczęśliwie upadł i doznał kontuzji, która wymagała przeprowadzenia operacji stawu biodrowego. W związku z tym gwiazdor nie będzie mógł pojawić się na uroczystości. Z pewnością jednak odwiedzi pomnik księżnej Diany w innym terminie.

Księżna Diana i Elton John
fot. ASSOCIATED PRESS/East News