Zamknij

Gwiazda disco polo na zdjęciu w Wojciechem Cejrowskim. Musiała za to odmówić różaniec [FOTO]

02.08.2021 16:38
Elwira Mejk
fot. Artur Szczepanski/REPORTER/ EAST NEWS

Elwira Smilgin-Brodzik, wokalistka grupy disco polo Mejk, pochwaliła się w sieci fotografią, na której pozuje z Wojciechem Cejrowskim. Za zdjęcie z podróżnikiem musiała odmówić różaniec. Fani Elwiry nie byli zachwyceni towarzystwem, w jakim się pokazała. Co zarzucają Cejrowskiemu?

Disco polo to gatunek, który przed laty traktowany był z przymrużeniem oka jako "muzyka chodnikowa", która bawi gości dyskotek i weselnych imprez. Tymczasem skoczna, nieskomplikowana muzyka przeżywa obecnie prawdziwy renesans. Gwiazdy takie jak Zenon Martyniuk, Weekend czy Piękni i Młodzi podbijają największe krajowe festiwale i imprezy telewizyjne, czego mogą im zazdrościć nawet czołowi artyści innych gatunków. Medialna popularność i ogromne pieniądze - to obecnie złoty okres dla wykonawców tego gatunku.

Jednym z zespołów, które cieszą się z powrotu disco polo do łask, jest grupa Mejk, działająca na rynku od 1996 roku. Na swoim koncie mają takie hity jak "Tańczę z nim do rana" czy "Bo to miłość", które w serwisie YouTube odtworzono kilkadziesiąt milionów razy. Wokalistką Mejk jest Elwira Smilgin-Brodzik, która stara się być w stałym kontakcie z fanami za pośrednictwem mediów społecznościowych. To właśnie tam pojawiło się zdjęcie, na którym pozuje u boku Wojciecha Cejrowskiego. Fani nie kryli niezadowolenia z powodu wyboru towarzysza.

Elwira Mejk na zdjęciu z Wojciechem Cejrowskim. Fani gwiazdy disco polo oburzeni

Na profilu Elwiry na Instagramie pojawiła się fotografia, na której piosenkarka z rękoma złożonymi do modlitwy pozuje obok znanego, ale kontrowersyjnego podróżnika Wojciecha Cejrowskiego, który na Jarmarku Dominikańskim w Gdańsku oferował "zdjęcie za różaniec". Wierząca gwiazda disco polo postanowiła skorzystać.

- Słucham audycji, czytam jego książki, kiedyś zrobiłam nawet krótki wywiad, a teraz przy okazji bycia na Długiej w Gdańsku, chwila na fotkę. Oczywiście za modlitwę - czytamy.

Nie wszyscy fani Smilgin-Brodzik podzielali jej zachwyt nad postacią Cejrowskiego. W komentarzach pojawiły się liczne słowa krytyki pod adresem dziennikarza i podróżnika, który przez wiele osób uznawany jest za osobę fanatycznie religijną i nieszanującą zwierząt.

- Oja. Unfollow.

- Pani bardzo ładnie wygląda, ale ten starszy Pan już przy Pani boku nie. Może warto czasami się zastanowić, z kim się robi zdjęcie? Proszę poczytać wywiady, co sądzi Pan Cejrowski o zwierzętach, twierdzi między innymi, iż dla oszczędności psy powinno się wybijać. Zresztą takich kontrowersyjnych poglądów i szokujących wypowiedzi przez samego autora jest dużo, dużo więcej i nie dotyczą tylko psów a kotów, fok itp. Pani Elwiro, jako kobieta z klasą, proszę na drugi raz się zastanowić, z kim robi się zdjęcie. Pewnie jak by Hitler żył, dużo osób też by zrobiło z bum zdjęcie, bo przecież jest sławny.

- Tylko nie z nim popiera Pani jego poglądy? Za co go Pani szanuje, że wstawia zdjęcia? - czytamy.

A jakie jest wasze zdanie na temat Wojciecha Cejrowskiego?