Zamknij

Znamy ulubione świąteczne danie Elżbiety II. Przygotowuje się je kilka miesięcy

Patrycja Chudolińska
06.12.2019 12:01
Królowa Elżbieta II
fot. Instagram/theroyalfamily

Królowa Elżbieta II uwielbia święta i chętnie spędza ten wyjątkowy czas ze swoimi bliskimi. Osobisty cukiernik brytyjskiej monarchini zdradził, jaki jest jej ulubiony przysmak.

Jak Elżbieta II spędza święta?

Rodzina królewska spędza święta zgodnie z brytyjską tradycją. Królowa Elżbieta jeszcze przed Wigilią rozsyła setki kartek świątecznych do bliskich, polityków i ważnych osobistości z całego świata. Sama również otrzymuje wiele świątecznych życzeń i wszystkie odczytuje osobiście.

Rodzina królewska w Wigilię Bożego Narodzenia odpakowuje wszystkie prezenty – ponoć często bardzo żartobliwe. Następnie Królowa Elżbieta II i jej bliscy zasiadają do stołu, aby spożyć kolację.

Ulubiona świąteczna potrawa królowej Elżbiety II

Na stole królowej Elżbiety II nie może zabraknąć tradycyjnych potraw, takich jak indyk z dodatkami. Osobisty cukiernik władczyni zdradza jednak, że jej ulubionym smakołykiem jest... ciasto z mięsa mielonego.

Wszystko, od mięsa mielonego po ciasto, jest ręcznie robione przez mały zespół w kuchni w pałacu Buckingham. Mięso mielone jest przygotowywane z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem i przechowywane w spiżarni – opisano w mediach społecznościowych pałacu Buckingham.

Potrawa przygotowywana jest tygodniami przez zespół najlepszych kucharzy – nic dziwnego, że królowa Elżbieta tak bardzo ją lubi.

Zagłosuj

Chciałbyś spróbować ulubionego przysmaku świątecznego królowej?

Liczba głosów:

RadioZET.pl/PCh