Zamknij

Elżbieta Zapendowska traci wzrok. Poruszające wyznanie jurorki "Idola"

27.07.2020 13:32
Elżbieta Zapendowska
fot. VIPHOTO/East News

Elżbieta Zapendowska ma poważne problemy ze wzrokiem. Jurorka znana z "Idola" i "Must Be The Music" wyznała, że straciła wzrok w jednym oku, a drugie mocno niedomaga. Czy specjalistka od emisji głosu stanie się niewidoma? 

Elżbieta Zapendowska jest uznaną ekspertką od emisji głosu i gwiazdą wokalnych programów Polsatu. Z jej doświadczenia korzystały największe gwiazdy polskiej sceny. Nie od dziś wiadomo, że jej opinia może pomóc wybić się w branży albo kompletnie pogrzebać szanse na karierę. Przekonało się o tym wielu aspirujących wokalistów biorących udział w "Idolu" i "Must Be The Music", w których Zapendowska była jednym z jurorów.

Ekspertka słynąca z surowego wizerunku, którego nieodłącznym elementem są okulary z grubymi szkłami, wielokrotnie powtarzała, że choć wzrok ma słaby, to jej słuchu nie da się oszukać. Choć mówiła to z dużą dozą humoru, tak naprawdę problem jest poważny. Słynna specjalistka od emisji głosu ma zaawansowana  krótkowzroczność, a do tego cierpi na jaskrę i zaćmę. Niestety z wiekiem schorzenia przybrały na sile. 73-letnia Elżbieta Zapendowska powoli traci wzrok. 

Elżbieta Zapendowska o Roksanie Węgiel. Mocny komentarz trenerki śpiewu

Elżbieta Zapendowska ma poważne problemy ze wzrokiem 

Słynna jurorka "Must Be The Music" wyznała w rozmowie z tabloidem, że przestała widzieć na jedno oko. Drugie również poważnie niedomaga, co w niedalekiej przyszłości może skończyć się całkowitą utratą wzroku. 

Jedno oko mam już w ogóle nieczynne, a z drugim też nie jest najlepiej. Jednak mówię, że jeszcze chłopa od baby odróżnię, więc jako tako sobie radzę w tym codziennym życiu - żartuje ponuro Zapendowska. - Zdaję sobie sprawę, że już lepiej nie będzie, a tylko gorzej, dlatego trzeba to pokochać i tyle. I nie można liczyć na to, że zdarzy się cud, że będzie olśnienie i będę miała sokoli wzrok. Nie będę - wyznaje w "Fakcie". 

Specjalistka od głosu jest pogodzona ze swoją przypadłością i zdaje sobie sprawę, że postępująca choroba wzorku powoli wyklucza ją z życia telewizyjnego. 

Ja już mam swój wiek, mam ślepotę zaawansowaną, więc nie byłoby mi tak łatwo w czymś takim uczestniczyć, nawet gdybym dostała taką propozycję. Wiek robi swoje i trzeba adekwatnie do swojego wieku liczyć swoje zamiary i swoje życie układać - powiedziała szczerze Elżbieta Zapendowska. 

IDOL
fot. PIOTR FOTEK/REPORTER/EAST NEWS
zapendowska elzbieta
fot. VIPHOTO/EAST NEWS

Posłuchaj podcastu