Zamknij

Emerytura Jolanty Kwaśniewskiej. Znamy kwotę, którą otrzymuje była Pierwsza Dama

10.03.2021 14:16
Jolanta Kwaśniewska
fot. Tomasz Jastrzębowski/ East News

Jolanta Kwaśniewska przez dziesięć lat piastowała stanowisko Pierwszej Damy. Mimo że wtedy nie była aktywna zawodowo, zadbała o finansową przyszłość i godną emeryturę na przyszłość. Żona Aleksandra Kwaśniewskiego dzięki prowadzeniu fundacji oraz działalności telewizyjno-książkowej może pochwalić się wysoką emeryturą. Ile wynosi?

Jolanta Kwaśniewska to ulubiona Pierwsza Dama Polaków. Tak wynika z sondażu IBRiS, przeprowadzonym w 2020 roku. Kwaśniewska wciąż uchodzi za wzór elegancji i klasy. Była Pierwsza Dama po tym, gdy jej mąż Aleksander Kwaśniewski został prezydentem Polski, nie mogła być aktywna zawodowo. Postanowiła działać charytatywnie i założyła fundację Porozumienie bez Barier. Pierwsza Dama sama płaciła składki w ZUS-ie.

Zobacz też:  Ola Kwaśniewska odpowiedziała internautce, która wytknęła jej brak dzieci. Ostry komentarz gwiazdy

Emerytura Jolanty Kwaśniewskiej. Znamy kwotę, którą otrzymuje była Pierwsza Dama

"Każdy z nas musi być odpowiedzialny za siebie. Odkładajmy, chociaż niewielką część swoich dochodów, żeby mieć nawet skromny kapitał na przyszłość. Racjonalnie nimi gospodarujmy. Jeśli mamy środki, nauczmy się też inwestować. Nikt, tak jak my sami, nie zadba o nasze emerytury" - mówiła Jolanta Kwaśniewska jakiś czas temu w rozmowie z "Faktem".

Poza tym Kwaśniewska napisała i wydała kilka książek o modzie. Prowadziła również programy telewizyjne. Według Super Expressu emerytura Jolanty Kwaśniewskiej wynosi 2500 złotych. Kwota robi wrażenie, jednak warto pamiętać, że Jolanta Kwaśniewska dużo wcześniej zadbała o swoje finanse i przyszłość.

EN_01434696_0043
fot. Tomasz Jastrzębowski/ East News

RadioZet.pl