Zamknij

Eurowizja 2018: Reakcje gwiazd na zwycięstwo Roksany Węgiel

Redakcja
27.11.2018 13:46
Eurowizja 2018: Reakcje gwiazd na zwycięstwo Roksany Węgiel
fot. Instagram:@roxie_wegiel

Roksana Węgiel osiągnęła historyczny sukces, po raz pierwszy wygrywając dla Polski Festiwal Eurowizji Junior 2018. Wyczyn młodej wokalistki wzbudził radość nie tylko rzeszy telewidzów, ale i gwiazd krajowej estrady. Zobacz, kto gratulował Roksanie sukcesu.

O tym, że 13-letnia Roksana Węgiel jest ogromną nadzieją Polski na wywalczenie wysokiego miejsca w tegorocznej edycji Festiwalu Eurowizji Junior, mówiło się od dawna. Jednak gdy 25 listopada w Mińsku na Białorusi podano ostateczne wyniki, miało miejsce wydarzenie historyczne. Roksana zajęła pierwsze miejsce, a Polska po raz pierwszy w historii triumfowała w konkursie. Roksana jest również zwyciężczynią pierwszej edycji „The Voice Kids”. Miejmy nadzieję, że ogromny sukces na Eurowizji to pierwszy krok do oszałamiającej kariery wokalnej. Z sukcesu młodej Polski cieszyły się również gwiazdy znane z pierwszych stron gazet. Roksana otrzymała gratulacje między innymi od Edyty Górniak czy Dody.

ZOBACZ: Edyta Górniak gratuluje Roksanie Węgiel zwycięstwa na Eurowizji Junior 2018

Roksana
fot. Instagram:@roxie_wegiel

Gwiazdy zachwycone występem Roksany Węgiel

Fanką juniorskiej wersji konkursu Eurowizji jest Doda. Po zwycięstwie Roksany nie mogła ukryć emocji i w nagraniu na Instagramie z przejęciem krzyczała „nie wierzę!”.

Bardzo dumny z osiągnięcia polskiej piosenkarki był również Filip Chajzer. Nie ukrywał, że nie znał jej wcześniej, ale obiecał nadrobić zaległości.

– Wygraliśmy Eurowizję dla dzieci. Nie mam pojęcia, kim jest ta dziewczynka, ale śpiewa genialnie. Roksana Węgiel, brawo, jutro rano w drodze do roboty zapętlę ten kawałek na spotifaju – zarzekał się.

Z kolei Cleo postanowiła nie komentować wygranej 13-latki zbyt rozwlekle. Umieściła na Instagramie tablicę wyników Eurowizji Junior, oznaczyła na niej Roksanę oraz wstawiła koronę i napis „queen”. To aż nadto wymowna reakcja.

Gratulacje od Cleo
fot. Instagram:@cleo_don

Magda Steczkowska również pogratulowała doskonałego występu i nie kryła, że jest dumna z młodej artystki.

– Roxie Węgiel wygrała Eurowizję Junior, gratulacje! Zdolniacha. Mocno trzymam za Ciebie kciuki!

Jak widać, Roksana zaimponowała nie tylko jurorom i młodym odbiorcom muzyki, ale również polskim gwiazdom. Bardzo zadowolony był także Gromee, który reprezentował nasz kraj na tegorocznej Eurowizji dla dorosłych. Oby tak dalej!

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ: Roksana Węgiel: wiek i piosenki zwyciężczyni Eurowizji Junior 2018

RadioZET.pl/MF