Zamknij

Ewa Błaszczyk o wybudzaniu córki ze śpiączki. Aktorka komentuje pogłoski

Redakcja
17.10.2018 14:22
Ewa Błaszczyk
fot. Mateusz Grochocki/East News

Minęło już ponad 11 lat od chwili, kiedy córka Ewy Błaszczyk, Aleksandra, zapadła w śpiączkę po zakrztuszeniu się tabletką. To wydarzenie skłoniło ją do założenia fundacji Akogo? i kliniki Budzik, które działają na rzecz dzieci po ciężkich urazach neurologicznych. Budzik wybudził już wiele dzieci. Cały czas pojawiają się pytania o to, jaki jest stan córki Ewy Błaszczyk, oraz doniesienia o jej wybudzeniu. Aktorka zabrała w tej sprawie głos.

Przez wszystkie lata, od kiedy Ewa Błaszczyk zaangażowała się w „wybudzanie” dzieci ze śpiączki, aktorka wielokrotnie pytana jest o stan zdrowia córki Aleksandry. Często w mediach pojawiają się też sensacyjne doniesienia o wybudzeniu 24-letniej dziś dziewczyny. W rozmowie z „Plejadą” gwiazda miała okazję na ten temat się wypowiedzieć. Prowadzący wywiad spytał o to, co aktorka myśli o regularnym „wybudzaniu” jej córki przez media. Gwiazda przyznała, że jest to „słabe”.

Ewa Błaszczyk o „wybudzaniu” córki

„To jest słabe. Nic nie poradzisz na pewnego rodzaju zainteresowanie, wizerunek czy łatkę” – powiedziała. „Wiem, że jest różnie, że jesteśmy zbudowani z bardzo kruchego, wrażliwego tworzywa” – dodała, uzasadniając, dlaczego takie sensacje nie są niczym dobrym. Postanowiła też wyjaśnić, że jeśli w leczeniu jej córki nastąpi przełom, to z pewnością ona sama o tym powiadomi.

„Jeśli coś się takiego wydarzy, na pewno będzie komunikat ode mnie” – wyjaśniła. Na koniec dodała też, na jakim etapie jest leczenie Oli. Poinformowała, że córka cały czas leczona jest z wykorzystaniem komórek macierzystych i przygotowuje się do terapii z komórkami macierzystymi nerwowymi, które pomogą odtworzyć połączenia neuronalne.

Przyszłe leczenie może być przełomowe

„Ja już wchodzę w pewien rodzaj napięcia na ten temat. To się odbędzie w roku 2019, ale jak o tym pomyślę, to już mi się tak robi jak przed premierą. To jest bardzo ważne, bo może dotyczyć nie tylko śpiączki, ale też wszystkich neurodegeneracyjnych chorób mózgu” – wyjaśniła Ewa Błaszczyk.

RadioZET.pl/SA