Zamknij

Ewa Chodakowska nie chce mieć dzieci. Reakcja męża ją zaskoczyła. "Powiedział, że daje mi pół roku"

21.09.2021 12:17
Ewa Chodakowska z mężem
fot. Artur Zawadzki/REPORTER/EAST NEWS

Ewa Chodakowska pojawiła się w programie "Miasto kobiet", gdzie rozmawiała na temat bezdzietności. Trenerka wyjaśniła, dlaczego nie zdecydowała się na potomstwo, a także zdradziła, jak na jej wyznanie zareagował mąż Lefteris Kavoukis. - On dał mi jasno do zrozumienia, abym przemyślała ten temat - wspominała w programie gwiazda. 

Ewa Chodakowska należy obecnie do najpopularniejszych trenerek fitnessu w Polsce. W ciągu zaledwie kilku lat stała się wpływową osobowością oraz najważniejszą obok Anny Lewandowskiej propagatorką zdrowego stylu życia nad Wisłą. 39-latce z Sanoka udało się zbudować prawdziwe fit-imperium, które obejmuje już nie tylko programy treningowe i diety, ale także kosmetyki, kolekcję strojów, książki oraz platformę VOD i miesięcznik "Be Active".

Obecnie Chodakowska skupia się na rozwijaniu programu nakierowanego na odchudzanie dzieci i młodzieży. Na przestrzeni dwóch lat udało jej się sporo zrobić, m.in. po szczegółowych badaniach wprowadziła na polski rynek linię zdrowych przekąsek dla dzieci, a także udostępniła na YouTube animowany trening - "rewolucyjny i jedyny taki program na świecie" - podkreśla trenerka. 

Jeszcze w tym roku szkolnym rusza projekt Be Active Kids - nauczyciele WF-u dostaną darmowe materiały, które mają za zadanie pomóc w tworzeniu atrakcyjnych zajęć WF. Materiały są już gotowe i zostały zaopiniowane przez fizjoterapeutów i lekarzy Instytutu Matki i Dziecka. A to dopiero początki... - przekazała na Instagramie Chodakowska. 

Ewa Chodakowska nie chce mieć dzieci. Jak zareagował jej mąż? 

Ewa Chodakowska pragnie zadbać o zdrowie przyszłych pokoleń, choć sama nie ma dzieci i nie planuje realizować się w roli matki. Trenerka wielokrotnie podkreślała, że decyzję o nieposiadaniu potomstwa podjęła świadomie i to już dawno temu, jeszcze zanim poślubiła Lefterisa Kavoukisa

Trenerka wystąpiła niedawno w programie "Miasto kobiet" na TVN Style, gdzie razem z Marzeną Rogalską, Aleksandrą Kwaśniewską i Olgą Legosz rozmawiała na temat wyboru innej drogi życiowej niż ta narzucona kobiecie przez społeczeństwo. Prowadzące poruszyły kwestię rezygnacji z macierzyństwa i skłoniły Ewę Chodakowską do podzielenia się własnymi doświadczeniami.

Temat bezdzietności z wyboru w naszym kraju jest wciąż stygmatyzowany. Bałam się wykluczenia, bałam się braku zrozumienia, bałam się fali hejtu - wyznała trenerka, która od dawna mierzy się z drwinami ze strony internautów. 

Chodakowska opowiedziała, jak wyglądał moment, gdy zdecydowała się powiedzieć partnerowi, że nie chce mieć dzieci. Jak podkreśliła, wcześniej jej ukochany wspominał, że chciałby założyć rodzinę. 

Nie dzieliłam się jeszcze tą informacją z moimi odbiorcami. Kiedy mieszkałam ze swoim mężem, wiedziałam, jakie kroki będą następować po sobie. Wiedziałam, że szykują się zaręczyny, że będziemy najpewniej razem, ale nie chciałam trzymać swojego męża w niepewności. Nie chciałam absolutnie w najmniejszym stopniu go oszukiwać - powiedziała w programie. 

Któregoś wieczoru usiadłam z nim i przedstawiłam mu swój plan oraz pomysł na życie. Zadeklarowałam, że nie planuję macierzyństwa. On dał mi jasno do zrozumienia, abym przemyślała ten temat. Powiedział, że daje mi pół roku na to, abym się zdecydowała i określiła na sto procent i on wtedy podejmie decyzję - wspominała Chodakowska. 

Po sześciu miesiącach Ewa i Lefteris wrócili do rozmowy. Wówczas mężczyzna bardzo ją zaskoczył. 

Powiedziałam mu, że w tej kwestii nic się nie zmieniło. Więc jeśli chcesz się rozstać, to rozstańmy się lepiej teraz, nie róbmy z tego dużo większej dramy, ślub, rozwód. Mój wtedy jeszcze chłopak powiedział: może cię zaskoczę, ale też nie chcę mieć dzieci w przyszłości. Musiał mieć tylko pewność w stu procentach, że w przyszłości nie zmienię zdania, żeby nie było krzywdy i aby było jasne, podane jak na dłoni. Żeby ten aspekt został przegadany z każdej strony. To było takie bardzo wyzwalające dla mnie i dla niego - wyznała Ewa Chodakowska w "Mieście kobiet".

Trenerka zapewnia, że może liczyć na pełne zrozumienie ze strony zarówno swoich bliskich, jak i rodziny męża, która jest zresztą bardzo duża. Z myślą o pomieszczeniu licznej familii oraz przyjaciół Ewa Chodakowska i Lefteris Kavoukis kupili niedawno nieruchomość w Grecji. Początkowo rozglądali się za domem, ale ostatecznie stanęło na... hotelu. 

Ola Kwaśniewska szczerze o bezdzietności. "Zasmuca mnie poziom braku zrozumienia"