Zamknij

Ewa Chodakowska ostro o osobach jedzących fast foody. "Nie mogę tego pochwalać"

Maciej Friedrich
22.01.2020 19:30
Ewa Chodakowska ostro o osobach jedzących fast foody. "Nie mogę tego pochwalać"
fot. Piotr Molecki/East News

Ewa Chodakowska w wywiadzie skomentowała nawyki żywieniowe Polaków. Trenerka przyznała, że ciężko jej wytłumaczyć zachowanie osób, które "zatruwają się" spożywając fast foody. Nie szczędziła mocnych słów. 

Ewa Chodakowska jest jednym z największych krajowych autorytetów z zakresu zdrowego odżywiania i dbania o swój organizm. Obok Anny Lewandowskiej jest najpopularniejszą propagatorką życia fit, która pasję połączyła z żyłką do interesów.

Ewa najwyraźniej doskonale zdaje sobie sprawę ze swojego autorytetu, który wykorzystuje, by propagować w Polakach odpowiednie wzorce. Celebrytka nie ukrywała, że jest zagorzałą przeciwniczką "trującego" jedzenia. W jednym z wywiadów ostro wypowiedziała się o niezwykle popularnych wśród polaków fast foodach. 

Ewa Chodakowska wbiła szpilę Lewandowskiej? "Jestem ci winna przeprosiny"

Ewa Chodakowska ostro o Polakach jedzących fast foody. "Robimy sobie krzywdę"

Ewa Chodakowska udzieliła wywiadu portalowi przeAmbitni, w którym nie szczędziła gorzkich słów modzie na spożywanie fast foodów w galeriach handlowych. 

- Cierpię, ale okrutnie. Odczuwam ból fizyczny, który towarzyszy mi każdorazowemu przejściu przez całe piętro, kiedy idę na przykład do kina i muszę przebić się przez wszystkie fastfoodowe restauracje. Rzucam niejednokrotnie spojrzenia w tę stronę. 

Trenerka nieprzychylnie wyraziła się także o osobach, które wybierają szybkie jedzenie z powodu braku czasu lub kwestii ekonomicznych. Jej zdaniem nie ma wymówki dla spożywania niezdrowej żywności. 

- Wiem, że żyjemy szybko i nie mamy czasu. Natomiast jeżeli nie mamy świadomości, że nasz posiłek może być najlepszym lekarstwem albo najgorszą trucizną, robimy sobie krzywdę. Wstając rano z łóżka, mówimy sobie: "Dzisiaj się skrzywdzę". Rozwiązań jest na chwilę obecną tak dużo i na każdą kieszeń, że nie mogę tego pochwalać ani szukać wytłumaczenia na to - dosadnie stwierdziła Chodakowska. 

Zgadzacie się z opinią Ewy?

Zagłosuj

Uważasz, że Polacy spożywają fast foody zbyt często?

Liczba głosów:

 

RadioZET.pl/MF