Zamknij

Ewa Farna czuje się "wykorzystana" przez premiera. Pojawił się na jej koncercie

09.08.2021 17:15
Ewa Farna
fot. VIPHOTO/East News

Ewa Farna zwróciła się do premiera Czech, który pojawił się na jej ostatnim koncercie. Zdaniem wokalistki Andrej Babiš wykorzystał jej wizerunek do uprawiania polityki. Piosenkarka nie kryje swojego niezadowolenia.

Ewa Farna jest jedną z gwiazd, które nieczęsto wypowiadają się na tematy związane z polityką. Piosenkarka porusza wprawdzie ważne dla niej tematy w mediach społecznościowych, jednak stara się nie szufladkować swoich fanów ze względu na różne poglądy. Jej profil na Instagramie służy przede wszystkim promowaniu działalności artystycznej. Ewa Farna opowiada o muzyce, zbliżających się koncertach i innych wydarzeniach, w których weźmie udział.

Artystka kilka dni temu wystąpiła na terenie winiarni w Třebívlicach w północnych Czechach. Okazuje się, że wśród słuchaczy na jej koncercie był także premier Czech Andrej Babiš. Polityk podzielił się zdjęciem z wydarzenia w internecie, co nie spodobało się samej wokalistce.

Ewa Farna ostro do premiera Czech. "Czuję się wykorzystana"

Ewa Farna skomentowała zdjęcie, które premier Czech opublikował na swoim profilu na Facebooku. "Podobał mi się koncert" - dodał polityk w opisie. Choć część osób mogłaby to odebrać jako komplement, piosenkarka nie pozostawiła sprawy bez komentarza. Jest niezadowolona ze wpisu premiera.

- Staram się nie wprowadzać polityki na koncerty poprzez muzykę. I czuję się bardzo niekomfortowo, że ją tam przyprowadziłeś. Czuję się wykorzystana - napisała ostro.

Jej komentarz zdobył ponad 14 tys. polubień - to więcej, niż oryginalny post, pod którym znalazło się tylko 6 tys. reakcji. Większość fanów piosenkarki zgadza się z tym, że polityk nie powinien wykorzystywać jej wizerunku w ten sposób - zwłaszcza że niedawno w kraju rozpoczęła się kampania wyborcza. Inni internauci zwrócili uwagę, że Farna sama upolityczniła zwykły wpis swoim komentarzem.

Co myślicie?