Zamknij

Ewa Farna nie wie, na którym palcu nosi się obrączkę?

Redakcja
02.10.2017 16:46
Ewa Farna obrączka
fot. Instagram

Kilka tygodni temu Ewa Farna poinformowała swoich fanów o tym, że ona i Martin Chobot, jej kolega z zespołu, pobrali się. Teraz gwiazda miała okazję do pochwalenia się obrączką. Okazało się, że chyba nie wie, na którym palcu powinna ją nosić...

Ewa Farna na jednej z ostatnich imprez, w których brała udział, miała okazję zaprezentować ślubną obrączkę. Na spotkaniu z fanami, które odbyło się w Lubinie, wokalistka, m.in. trzymając mikrofon, pokazała, że nosi ją... nie na tym palcu, na którym zwykle obrączkę się nosi. Zamiast na serdecznym, ma ją na palcu środkowym.

Zagłosuj

Gdzie Twoim zdaniem należy nosić obrączkę?

Liczba głosów:

Zgodnie z niepisaną zasadą, obrączkę powinno się nosić na serdecznym palcu lewej ręki. Zwyczaj ten, który może sięgać nawet czasów starożytnych, wiąże się z założeniem, że właśnie od tego palca wiedzie żyła, zwana "żyłą miłości". Prowadzi ona do serca, zatem obrączkę, która jest symbolem zawartego przez ludzi związku - na dobre i złe - należy nosić na tej żyle. Przestrzeganie tej zasady miało zapewnić długotrwały i udany związek. Współcześnie reguła ta nie jest tak sztywna i w praktyce wiele osób wybiera noszenie obrączki tak, jak jest im wygodnie. Niektórzy nawet decydują się na noszenie jej na łańcuszku - ważne, by mieć ją przy sobie.

I prawdopodobnie Ewa Farna również zdecydowała, że tak jest po prostu lepiej.

RadioZET.pl/SA