Zamknij

Ewa Gawryluk i Waldemar Błaszczyk rozstali się. Para wydała oświadczenie

08.12.2021 13:50
Ewa Gawryluk i Waldemar Błaszczyk
fot. MARIUSZ GRZELAK/REPORTER/EAST NEWS

Ewa Gawryluk i Waldemar Błaszczyk rozstali się po ponad 20 latach. Aktorka z "Na Wspólnej" i jej mąż wydali oświadczenie, które odczytano w środowym wydaniu "Dzień Dobry TVN". Aktorska para zapewniła, że pozostaje w dobrych relacjach. 

Ewa Gawryluk i Waldemar Błaszczyk stanowili jedną z najpopularniejszych par w polskim show-biznesie. Poznali się w 1996 roku, gdy 24-letni aktor zagrał w "Autoportrecie z kochanką", a Ewie tak spodobała się jego rola, że zadzwoniła do niego z gratulacjami. Zaiskrzyło niemal od razu. Trzy lata później byli już po ślubie, a za dziesięć miesięcy powitali na świecie córkę Marysię.

Gawryluk i Błaszczyk grali razem w serialu "Na Wspólnej". Przez lata uważani byli za zgodne i wyjątkowo zgrane małżeństwo, o czym świadczyły ich wypowiedzi w wywiadach. W styczniu 2021 roku wystąpili razem wydaniu "Dzień Dobry TVN". - Nie ma ogólnego przepisu na udane związki i nieudane związki - mówiła wówczas Ewa Gawryluk. Waldemar Błaszczyk zapytany o to, czy chciałby pracować razem z żoną, mówił: - Dojrzewamy do tego, ale czy ja wiem, czy my lubimy razem pracować? Prędzej to będzie mała cukiernia ze stolarnią obok - żartował. 

Po kilku miesiącach od tamtego wywiadu Ewa Gawryluk i Waldemar Błaszczyk przekazali w mediach, że ich związek dobiegł końca. 

Ewa Gawryluk i Waldemar Błaszczyk rozstali się 

Gawryluk i Błaszczyk potwierdzili rozstanie w specjalnym oświadczeniu, które zostało odczytane w środowym wydaniu "Dzień Dobry TVN". 

Rozstaliśmy się w zgodzie i pozostajemy w dobrych relacjach. Zawsze oddzielaliśmy prywatne sprawy od zawodowych, tak będzie i tym razem. Nie będziemy udzielać wywiadów na temat rozstania ani podawać żadnych prywatnych szczegółów - przekazali małżonkowie.

Ewa Gawryluk i Waldemar Błaszczyk byli małżeństwem 22 lata. Dzieliło ich sześć lat różnicy. Owocem ich związku jest córka, Marysia Błaszczyk, o której zrobiło się głośno jakiś czas temu za sprawą zawartości jej Instagrama. Dziewczyna prowadzi profil, na którym dzieli się dość specyficzną twórczością, nawiązującą do scen z horrorów. - Marysia już ileś lat tym się zajmuje, więc jestem do tego przyzwyczajona. Cenię jej talent, podoba mi się, co robi i wspieram ją w tym - mówiła o córce Ewa Gawryluk.