Zamknij

Ewa Minge broni Blanki Lipińskiej. "Trzymam kciuki za tłumy w kinach"

Patrycja Chudolińska
24.01.2020 15:31
Ewa Minge
fot. Mateusz Jagielski/East News

Ewa Minge broni powieści i filmu Blanki Lipińskiej. W jednym ze wpisów na Instagramie odniosła się do głośnych, bardzo krytycznych słów aktorki Violi Kołakowskiej.

Viola Kołakowska zaatakowała Blankę Lipińską

Ewa Minge zabrała głos w sprawie konfliktu Violi Kołakowskiej i Blanki Lipińskiej. Jakiś czas temu aktorka zaatakowała w mediach społecznościowych twórczynię "365 dni". Udostępniła na InstaStories zdjęcie pisarki z napisem: stop "kulturze" niskiej. Do całej sytuacji odniosła się teraz polska projektantka mody. Ewa Minge wyraźnie nie podziela niechęci Violi.

Ewa Minge broni Blanki Lipińskiej

Ewa Minge przyznała, że choć nie zna Blanki Lipińskiej, darzy ją szczególną sympatią.

Żeby było jasne - nie znam kobiety, ale lubię. Dlaczego? Nie z powodów pióra czy ładnej buzi. Lubię ten rodzaj autoszczerości przedstawianej na potrzeby publiczne przez autorkę, ten uśmiech pełen dystansu, a zarazem zawadiackiej radości z tego, co się wokół niej dzieje. Dziewczyna osiągnęła niewątpliwy sukces i nie zrobiła tego, rozbierając się na Instagramie, a pisząc - przyznała we wpisie,

Projektantka mody przyznała, że każdy powinien mieć prawo wybrać, co chce czytać. Nie zawsze musi to być kultura wysoka.

- Otóż kiedy czytam "stop niskiej kulturze" lub liczne krytyki braci pisarskiej, to tym bardziej trzymam kciuki za kolejne tomy, filmy itp. Przecież zawsze pozostaje wybór... (...) Osobiście cieszę się, że czytamy cokolwiek i udając nawet, że nasz język jest wolny od wulgaryzmów i innych pikanterii, pozwólmy ludziom wybrać pomiędzy Mrożkiem a Lipińską (...)  Trzymam kciuki za te tłumy w kinach i więcej dystansu narodowych wieszczy do rozrywki. Nie ma co debatować, bo ta pani nie pisze szkolnych podręczników, a daje produkt, który polubiły setki tysięcy wolnych ludzi... nie gorszych w niczym od miłośników wysokiej kultury - podsumowała Ewa Minge.

Sama Blanka Lipińska nie chciała komentować zdjęcia opublikowanego przez Violę Kołakowską. Kto ma waszym zdaniem rację w tym sporze?

RadioZET.pl/PCh