Zamknij

Gwiazda ostro o koronawirusie w Polsce. "Powiesimy się we własnych domach" [FOTO]

Maciej Friedrich
03.04.2020 20:30
Gwiazda ostro o koronawirusie w Polsce. "Powiesimy się we własnych domach" [FOTO]
fot. Grzegorz Bukala/REPORTER/ EAST NEWS

Ewa Minge zdecydowała się na wyjątkowo ostry wpis, w którym krytykuje działania polityków w dobie koronawirusa. Podkreśliła, że jest osobą apolityczną. Projektantka zapowiedziała także zmianę profilu swoje działalności na Instagramie.

Ewa Minge jest jedną z najbardziej uznanych na świecie projektantek mody. Jej autorskie kolekcje pojawiają się na największych pokazach mody w Mediolanie, Wiedniu czy Rzymie, a nawet podczas słynnego Fashion Week w Paryżu. Otrzymała medal za zasługi w rozwoju kultury Rzymu.

Minge, podobnie jak wiele innych celebrytów, mocno zaangażowała się w walkę z pandemią koronawirusa. Nie tylko stara się podtrzymać fanów na duchu, ale też wykorzystuje swój biznesowy potencjał. Firma projektantki szyje ochronne maseczki, by nieodpłatnie dostarczać je do szpitali, które wymagają wsparcia. Ewa bardzo emocjonalnie reaguje na wydarzenia w kraju, w tym także decyzje polityków. Postanowiła wyrazić swoje niezadowolenie za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Ewa Minge w ostrym apelu do polityków. Nie szczędziła mocnych słów

Na profilu Ewy Minge na Instagramie pojawił się obszerny i emocjonalny wpis dotyczący aktualnej sytuacji w Polsce.

- Proszę nie utożsamiać mnie z polityką i nie wkładać żadnych sztandarów w ręce. Podkreślę setny raz, jestem apolityczna. Krytykuje z każdej strony trybuny, to co mi Ewie Minge się nie podoba, co mnie obywatelkę Polski boli, co mnie człowieka drażni. Mam do tego prawo. Ciężko w tym cholernym stresie i jak większość Państwie słabo znoszę obecną sytuację, ale staram się być odpowiedzialna społecznie i przydatna - rozpoczęła swój wywód Minge.

Projektantka nie zamierzała ukrywać niezadowolenia z powodu decyzji części polityków, niezależnie do jakiego obozu należą. Jej zdaniem nie czas na spory i promowanie swoje działalności, ale realną pomoc.

- Nie zmienię zniesmaczenia swojego wydawaniem pieniędzy przez polityków na spoty reklamowe zamiast na działalność społeczna w obecnej sytuacji. Nie zmienię zdania na temat potrzeby zjednoczenia się wszystkich mądrych ludzi, partii, środowisk, do walki w jednym kierunku (...) To nie jest czas na słowną kampanię, a czas czynów, wzajemnego wsparcia (...) Zanim wirus nas zabije, udusimy się ze strachu lub powiesimy we własnych domach. Przerażam ? Nie, słucham ludzi. - czytamy w poście Ewy.

Na koniec Minge poinformowała, że od tej pory media społecznościowe będzie wykorzystywać wyłącznie do promocji polskich marek, by wesprzeć je w czasie kryzysu.

Zagłosuj

Zgdzasz się z opinią Ewy Minge?

Liczba głosów:

RadioZET.pl/MF