Zamknij

Ewa Minge pokazała się bez makijażu. Fani poruszeni odważnym wpisem projektantki

Judyta Wanicka
27.01.2020 15:03
Ewa Minge
fot. Instagram:@eva_minge

Ewa Minge opublikowała zdjęcie, na którym pojawia się bez makijażu. Projektantka stanęła w obronie celebrytów, którzy, podobnie jak ona, muszą mierzyć się z hejtem na temat swojego wyglądu.

Ewa Minge pokazała się bez makijażu

Ewa Minge zaskoczyła fanów zdjęciem, na którym pojawia się bez makijażu. Fotografia stała się punktem wyjścia do obszernego komentarza na temat medialnego wizerunku gwiazd. Projektantka stanęła w obronie celebrytów, którzy codziennie padają ofiarą wścibskich paparazzi i hejterów, którzy z satysfakcją wytykają im najmniejsze mankamenty wyglądu. Projektantka doświadczyła tego wielokrotnie gdy zachorowała.

Co jakiś czas pojawiają się w sieci zdjęcia gwiazd bez makijażu zrobione z pozycji kubła na śmieci, ze studzienki ściekowej czy innego ścierwa. Zrobione tak, żeby złapać jak człowiek (gwiazda też człowiek) żuje, dłubie w nosie, czy idzie do dentysty. Szanowne gremium czytelników komentuje później: alkoholiczka, pijaczka, twarz jej się rozjeżdża, potwór itp. Jeżeli szanownemu czytelnikowi się wydaje, że dojrzała kobieta wygląda od świtu do nocy jak pączek róży, to niech sam spojrzy świtem w lustro - czytamy we wpisie Minge.

Nie jesteśmy inni, sprzedajemy iluzje, to fakt, nasza wina, ale dlaczego? Świat od dekad promuje taki wizerunek gwiazdy. Nierealna, idealna, fotoshop na śniadanie. Szczęśliwa, bez grama porażki a na końcu... samobójstwo lub psychiatryk i zdziwienie! Przecież miał/a sławę, kasę!!! Ano, ale brak wolności, normalności i przyzwolenia na bycie brzydkim, zmęczonym lub tylko niedoskonałym - pisze projektantka.

Minge opowiedziała o koszmarze, z jakim musi zmagać się codziennie przez chorobę wątroby. Wie jednak, że w przestrzeni publicznej nie może pozwolić sobie na okazywanie słabości.

Czy ktoś ma świadomość, z czym boryka się kobieta półwiecza? Jej organizm, laboratorium zaczyna szwankować, zmienia się w tempie okrutnym i nie chodzi tu tylko o urodę. Klimakterium, które jest tak upierdliwe, że trudno się z nim zaprzyjaźnić. Na śniadanie garść tabletek, hormony, witaminy, suplementy - doktor karze! Uzupełniać, uzupełniać!!! Wątroba moja staje dęba, odrzuca połowę złotych pigułek. Odrzuca czasem spektakularnie! Konsekwencje? Wszystkie możliwe. Ból i zawroty głowy, poty, uderzenia gorąca, zmienność drastyczna nastrojów, suchość skory, poranna objętość ciała na granicy balona. Ale co tam, kobieta to waleczna istota wiec skacze w to nowe życie i walczy. Jak jest anonimowa pół biedy, ale z tej popularnej zrobi opinia publiczna potwora. Najlepiej wiec nie wychodzić na ulice, żeby w drodze do dentysty nie zostać zaatakowanym - wyznała projektantka.

Ewa Minge pokazała się fanom bez makijażu i odważnie wymieniła mankamenty swojej urody.

Mówiąc jednak o sobie, doczepiam włosy, rzęsy miałam ostatnio tydzień doczepione, bo alergia na klej je zabiła, razem z moimi co widać na zdjęciu. Puchnę rano jak balon od lat, bez klimakterium. Mam piegi, zmarszczki i wiotką skore. Chodzę regularnie od roku do @drplatkowska, walczę domowymi sposobami i używam filtru w aparacie. Dlaczego? Bo lubię! Mam resztki makijażu permanentnego, którego szczerze żałuje. Ideał nie istnieje - wyznała projektantka.

Ewa Minge choruje na wrodzony niedorozwój wątroby

Kilka lat temu media plotkarskie sugerowały, że charakterystyczny wygląd Ewy Minge jest skutkiem nieudanych operacji plastycznych. Doszło nawet do procesu, który projektantka wygrała. Sąd orzekł, że twarz Minge jest naturalna. Ona sama przyznała, że zmiana rysów to nie efekt ingerencja chirurga ani przesadzania z botoksem, lecz przyjmowania sterydów. Ewa Minge cierpi na wrodzony niedorozwój wątroby. 11 lat temu zdiagnozowano u niej białaczkę limfatyczną. Ze względu upośledzoną pracę wątroby leczenie onkologiczne wywołało potężny obrzęk limfatyczny na twarzy. Równolegle z chorobą nowotworową, musiała się walczyć z falą hejtu, która niespodziewanie wylała się na nią w sieci.

RadioZET.pl/jw

Zagłosuj

Podoba ci się Ewa Minge bez makijażu?

Liczba głosów: