Zamknij

Ewa Minge walczy z koronawirusem: Szyje za darmo maseczki dla szpitali [WIDEO]

Sylwia Wamej
20.03.2020 15:21
Ewa Minge
fot. Grzegorz Bukala/ East News

Ewa Minge na swój sposób walczy z koronawirusem. Firma projektantki postanowiła uszyć maseczki, a następnie dostarczać je za darmo do potrzebujących szpitali. Projektanatka opublikowała krótki filmik ze swojej pracowni.

Ewa Minge szyje maseczki za darmo dla potrzebujących szpitali

Ewa Minge walczy z koronawirusem, szyjąc maseczki dla potrzebujących szpitali. Gwiazda opublikowała film ze swojej pracowni i poinformowała we wpisie na instagramie, że jej pracownicy zajęli się szyciem maseczek dla personelu medycznego.  Projektantka zaapelowała też do internautów, aby w obliczu kryzysu wspierać polskich przedsiębiorców, wybierając ich produkty.

"Od wczoraj trwa produkcja maseczek medycznych dla szpitali, które się o to do nas zgłosiły. Zdobyliśmy surowiec i dopóki nam go starczy pracujemy . ZA DARMO .Nie szukamy w tej tragedii jak zarobić na brakach i jak wpakować swoje kieszenie do źródełka. Jesteśmy jednym z sektorów o najgorszych perspektywach w obliczu kryzysu . Nie wiem czy będziemy razem kolejne 30lat ale zrobię wszystko by tak było . Moja prosta prośba do Polaków, kupujcie polskie , regionalne wyroby , wspierajcie małe sklepiki , bary, restauracje, producentów. Zjednoczmy się mądrze. Marka Fendi tak kochana przez polskie gwiazdy wypuściła na rynek maseczki z logo za 180 £ . Tak drodzy Państwo kupujcie polskie za polskie pieniądze , od sąsiada , od Polaka . To na początek nam wszystkim pomoże. Bo to my Polacy dowozimy jedzenie do szpitali , seniorów , my szyjemy maski , ubrania ochronne . Żaden Chińczyk czy Niemiec Wam dzisiaj nie pomoże . A ci co kręcą cenami w swoich małych sklepikach , wykorzystując braki na rynku, lub co wykupili w sklepach i teraz sprzedają w internecie ...jesteście ohydni i jak za czasów wojny powinno się was piętnować" - napisała Ewa Minge na swoim Instagramie.

Gwiazdy pomagają w walce z koronawirusem: Dominika Kulczyk przeznaczy 20 mln złotych

Nie tylko Ewa Minge wspiera personel medyczny. Dominika Kulczyk ogłosiła z kolei na swoim Instagramie, że zamierza przeznaczyć 20 mln złotych na Fundację Lekarze Lekarzom.

Zagłosuj

Śledzisz doniesienia w związku z koronawirusem?

Liczba głosów:

Rozlicz PIT za darmo i przekaż 1 procent podatku na Fundację Radia ZET

RadioZet.pl/SW