Zamknij

Gwiazda "Gogglebox" walczyła z anoreksją. Przewracała się na ulicy

20.07.2020 17:14
Ewa Mrozowska
fot. Ewa Mrozowska/Instagram

Ewa Mrozowska znana jest z przede wszystkim z programu "Gogglebox". W niedawnym wywiadzie przyznała, że walczyła z anoreksją. Było tak źle, że przewracała się na ulicy.

Ewa Mrozowska z "Gogglebox" to sympatyczna blondynka z dużym poczuciem humoru. Gwiazda programu TTV w niczym nie przypomina dziś siebie z przeszłości. Jak wyznała w szczerym wywiadzie dla "Party", walczyła z anoreksją. Choć nosiła rozmiary 34-36, uważała, że jest zbyt gruba.

Ewa Mrozowska z "Gogglebox" o swojej anoreksji

Jak zdradziła gwiazda programu TTV, chorować na anoreksję zaczęła jako nastolatka, ale nawet potem trudno było jej zaakceptować swoje ciało. Będąc w ciąży bała się, jak będzie wyglądać po porodzie.

"Przez większość życia miałam zafałszowany obraz siebie. Cały czas myślałam, że jestem za gruba, choć nosiłam rozmiar 34-36. Jako nastolatka zmagałam się z anoreksją. W wieku 14 lat, przy wzroście 177 centymetrów, ważyłam 45 kilogramów" - powiedziała. Dodała, że chwila opamiętania przyszła, kiedy już przewracała się na ulicy. Niestety, z anoreksją nie wygrała.

"Nie pokonałam jej, ja ją tylko zaleczyłam. Anoreksji nie da się wyleczyć do końca życia. To jest choroba, która siedzi w głowie. Do dziś zostały mi zachowania anorektyczne: silna potrzeba kontroli i codzienne stawanie na wadze. Moim antidotum okazała się praca, która przerodziła się w... pracoholizm. Chciałam coś w życiu osiągnąć, a nie tylko zastanawiać się nad tym, czy jestem już wystarczająco chuda i czy nie za dużo zjadłam. Moment opamiętania przyszedł, kiedy zaczęłam przewracać się na ulicy".

Ewa Mrozowska w nowej fryzurze

Ewa Mrozowska przyznała, że choć nie czuje się wolna od anoreksji, to jednak wiele zmieniło się w jej podejściu za sprawą ciąży i narodzin jej synka.

"W ciąży przytyłam niecałe 15 kilogramów, bałam się tego, jak zmieni się moje ciało (...). Ciąża to jedyny moment w życiu, kiedy można wygrać z głową i pomyśleć o dziecku, a nie o sobie".

RadioZET.pl/Party.pl/AS