Zamknij

Ewan McGregor po odebraniu Złotego Globa podziękował... kochance

Redakcja
09.01.2018 11:54
Ewan McGregor
fot. ons.pl

Ewan McGregor był jedną z gwiazd nagrodzonych statuetką Złotego Globa. Na uroczystej gali, która odbyła się 7 stycznia w Los Angeles, odebrał swoją nagrodę i wygłosił krótką mowę, którą zaskoczyła wszystkich.

Zwykle przemowy gwiazd podczas wielkich gal i odbierania nagród przykuwają uwagę mediów. Nagradzani aktorzy, prezenterzy czy producenci starają się powiedzieć coś wymownego, co na długo zostanie zapamiętane - a może i przejdzie do historii. Tak było choćby z przemówieniem Madonny na gali Billboard Women in Music, mową Jareda Leto na MTV Movie Award, czy wystąpieniem Oprah Winfrey na niedawnych Złotych Globach. Na tej samej gali przemawiał aktor Ewan McGregor. Jego krótkie podziękowanie także zapadnie w pamięć - ale nie z tych samych względów, co mowa Winfrey...

Swoja statuetkę Ewan McGregor otrzymał za rolę w serialu „Fargo”. Tradycyjnie podziękował twórcom serialu oraz swoim najbliższym. Nie byłoby zaskoczenia, gdyby nie fakt, że aktor postanowił podziękować zarówno swojej byłej żonie, jak i... kochance.

„Chciałbym poświęcić chwilę, by podziękować Eve, która była ze mną przez 22 lata oraz czwórce moich dzieci” - zaczął osobistą część przemowy. Po chwili dziękował też innym osobom, które przyczyniły się do jego sukcesu. Zaskoczeniem było, że pojawiła się tam Mary Elizabeth Winstead.

„Nie byłoby Emmita Stussy'ego bez Davida Thewlisa, Micheala Stuhlbarga i Carrie Coon. Nie byłoby Raya bez Mary Elizabeth Winstead” - zakończył i zszedł ze sceny pozostawiając niektórych w konsternacji.

Mowa McGregora szybko doczekała się w sieci wielu komentarzy ze strony zaskoczonych fanów - tym bardziej zaskoczonych, że cała gala poświęcona była kwestiom przemocy wobec kobiet.

RadioZET.pl/SA