Zamknij

Finał "Family Food Fight" już 20 października w Polsacie. Kto powalczy o główną nagrodę?

20.10.2021 09:03
Family Food Fight finaliści
fot. mat. prasowe Polsat

Przed nami finał "Family Food Fight. Pojedynek na smaki". Widzowie Polsatu zobaczą ostatni odcinek programu już w środę, 20 października po godz. 20:00. Zmierzą się w nim dwie najlepsze drużyny. W finale nie zabraknie także Kamila Nosela z Radia ZET. Kto zostanie najlepiej gotującą rodziną w Polsce i wygra nagrodę główną "Family Food Fight", czyli 100 tysięcy złotych

„Family Food Fight. Pojedynek na smaki” to wyjątkowy program kulinarny na antenie Polsatu, w którym kochające gotowanie rodziny muszą zmierzyć się z pełnymi wyzwań zadaniami i opiniami jurorów - Ewy Wachowicz, Piotra Gąsowskiego i Adama Borowicza. Przed nami finałowy odcinek show z udziałem dwóch najlepszych drużyn – rodziny Krechów i rodziny Szatanów.

Finał "Family Food Fight. Pojedynek na smaki" w Polsacie. Kto wystąpi? [FINALIŚCI]

O tytuł najlepiej gotującej rodziny w Polsce i nagrodę główną 100 tysięcy złotych powalczą dwie 3-osobowe rodziny, które najlepiej poradziły sobie z kulinarnymi wyzwaniami w poprzednich odcinkach "Family Food Fight". W trakcie całego programu finaliści przygotowali aż 56 różnych dań, m.in. specjały kuchni polskiej, potrawy z grilla, dania wegetariańskie, torty czy słodkie przekąski dla dzieci.

Jurorzy Family Food Fight
fot. mat. prasowe Polsat

Kogo zobaczymy w wielkim finale?

Rodzina Krechów z Krosnowic, czyli małżeństwo Joanna i Hubert z córką Ewą to drużyna, która je i gotuje w duchu slow food. Krechowie gotują sezonowo, prosto i z sercem. W programie wiele razy usłyszeli, że ich dania były najlepsze ze wszystkich. Jednak nie uniknęli również potknięć i musieli radzić sobie z emocjonującymi pojedynkami w dogrywkach. Czy swoimi kulinarnymi popisami zasłużyli na nagrodę główną?

Udział w programie dał nam wiatr w żagle! Wiedzieliśmy, że no coś tam potrafimy ugotować, bo znajomi nas chwalą i mówią, że lubią wpaść do nas na coś dobrego, ale myśleliśmy, że wszystkim tak mówią, no bo przecież głupio jest wpaść do znajomego i nie powiedzieć mu, że fajnie ugotował (śmiech). Ale tutaj widzimy, że faktycznie mamy umiejętności kulinarne, że one naprawdę istnieją! – mówi Joanna z rodziny Krechów.

Krechowie Family Food Fight Pojedynek na smaki
fot. mat. prasowe Polsat

Rodzina Szatanów z województwa zachodniopomorskiego, mama Bożenka z córką Kasią i jej kuzynem Marcinem to kochające się trio, któremu gotowanie kojarzy się z radosnymi wspomnieniami z dzieciństwa. Cała trójka jest kulinarnymi samoukami. Każdy ma inny smak i inne kulinarne upodobania, ale wszyscy lubią ich „Szatańską” kuchnię!

 Jeśli wygramy program, to przede wszystkim wrócimy do domu z poczuciem spełnienia! Bo myślę, że na tym jeszcze nie skończyliśmy. W planach, kiedyś w przyszłości, mamy otworzenie małego bistro pod naszym nazwiskiem. Zobaczymy, jak to się ułoży – zdradza Kasia z rodziny Szatanów.

Szatanowie Family Food Fight Pojedynek na smaki
fot. mat. prasowe Polsat

"Family Food Fight. Pojedynek na smaki" w Polsacie: zadanie finałowe

W odcinku finałowym "Family Food Fight. Pojedynek na smaki" uczestnicy staną przed wyjątkowo trudnym zadaniem.

Rodziny Krechów i Szatanów będą musieli przygotować menu weselne dla 30 osób. W programie nie zabraknie pary młodej, świadków, rodziców i wyjątkowych gości weselnych. To właśnie konkurencja zdecyduje, kto wygra wielki pojedynek na smaki i zgarnie główną nagrodę programu.

Finał "Family Food Fight. Pojedynek na smaki" już 20 października o godz. 20:05!

Kamil Nosel w Family Food Fight
fot. mat. prasowe Polsat

RadioZET.pl/mat.prasowe