Zamknij

Filip Chajzer ostro oberwał od Michała Piróga za zabawę w weganizm. Teraz odpowiada

Judyta Wanicka
24.09.2019 16:15
Filip Chajzer
fot. Jakub Kaminski/EASTNEWS

Filip Chajzer odpowiedział na krytykę Michała Piróga, który wydrwił dziennikarza "Dzień Dobry TVN" za niepoważne podejście do weganizmu. Padło nieprzyzwoite określenie - tancerz porównał Filipa Chajzera do "kobiety lekkich obyczajów". Gwiazdor śniadaniówki zarzuca Pirógowi brak tolerancji.

Michał Piróg atakuje Filipa Chajzera za granie pod publiczkę

Filip Chajzer, którego niedawno dostał burę od Kinga Rusin, znowu znalazł się pod ostrzałem krytyki. Tym razem dziennikarz "Dzień Dobry TVN" naraził się Michałowi Pirógowi. Znany z "Top Model" tancerz jest zadeklarowanym weganinem i chętnie wpiera akcje na rzecz poprawy losu zwierząt. W jednym z postów na Instagramie w niewybredny sposób skomentował nowe wyzwanie Filipa Chajzera "22 dni bez mięsa". Pirógowi nie spodobała się dezaprobata, z jaką dziennikarz wypowiadał się o niektórych wegańskich produktach. Chajzer napisał, że tofu jest "obrzydliwe", a po falafelu boli go głowa oraz że brakowało mu wołowinki. Michał Piróg uznał akcje prowadzącego "Dzień Dobry TVN" za hucpę.

Nigdy nie obrażam ludzi za ich przekonania, ale chorągiewki, które za poklask mas zrobią wszystko, mnie irytują. Szkoda słów... Swojego czasu mówiło się, że polityka to dz*wka... To wyobraźcie sobie Pana Filipa w polityce... Brak określenia - napisał Michał Piróg. 

Filip Chajzer odpowiada Michałowi Pirógowi. Zarzuca mu nietolerancję

Filip Chajzer zamieścił ripostę w mediach społecznościowych. W obszernym wpisie wyraził zdziwienie, że tak otwarta na różnorodność osoba jak Michał Piróg, w temacie jedzenia wykazuje się skrajną nietolerancją.

Szanowny Pan Michał Piróg właśnie skomentował moje 22 dni bez mięsa - tu cytat - "swojego czasu mówiło się, że polityka to dz**ka, to wyobraźcie sobie Pana Filipa w polityce... brak określenia". To teraz ja - dobry wieczór Panie Michale. Zaskoczyły mnie słowa tak inteligentnego człowieka, tak bardzo walczącego o tolerancję w Polsce. Zawsze szanowałem tę determinację. Tylko gdzie ona jest, jeśli wyrażenie zdania na temat potrawy wegańskiej (tofu precyzując) wzbudza u Pana tak gorzkie słowa? - pyta Filip Chajzer.

Mam prawo do nie polubienia falafela i nikogo nie krzywdzę nawet żartobliwie porównując go do płyty OSB. Nie mam ssania na mięso. Tak jak by go w sumie nie było. Na cukier trochę, ale z tym też sobie poradzę. Próbuję, staram się. Idą za mną ludzie, którzy razem ze mną podjęli wyzwanie. Taki challenge doświadczalny, na zasadzie - sprawdzimy jak to będzie - wyjaśnia cel swojej akcji prowadzący TVN.

Filip Chajzer podkreśli, że odmienny gust kulinarny nie jest powodem do tego, by kogoś nie szanować i publicznie obrażać.

Pana komentarz jest dla mnie bardzo ważny bo uosabia szersze zjawisko. Właśnie braku tolerancji na inność. Na to, że ktoś może jeść warzywa inaczej niż Pan. Na to, że może inaczej o tym opowiadać. Z humorem, żartem. Szczerze i od serca. Tak jak czuje. Tylko rozmawiamy Panie Michale o warzywach... Jeśli w kwestii warzyw, tofu czy falafela potrafimy wyzywać się od "dziwek" to jak rozmawiać o sprawach fundamentalnych... - pisze dziennikarz. 

Michał Piróg ripostuje: "Wolę aktywistów niż aktorów"

Michał Piróg zareagował błyskawicznie. Na Instagramie zamieścił wpis, w którym ponownie wytknął Filipowi Chajzerowi oportunizm i hipokryzję. Tym razem jednak obyło się bez dosadnych określeń.

Sadze, że w polityce byłby naprawdę cennym nabytkiem. Idealny po każdej stronie. Tyle, że ja osobiście wolę aktywistów, bo przynajmniej wiem czego się spodziewać. Aktorów wole widzieć w teatrze, bo wiem, że to jedynie rola. Reszta wzbudza we mnie pewne obawy. Z pozdrowieniami i życzeniami wytrwałości w eksperymencie z jedzeniem. Proszę jednak uważać bo z jedzeniem nie ma żartów jak ze słowami - mogą wyrządzić wiele krzywdy... - czytamy we wpisie gwiazdora "You Can Dance".

Zagłosuj

Popierasz ideę weganizmu?

Liczba głosów:

RadioZET.pl/jw