Zamknij

Filip Chajzer ugryziony przez małpkę w DDTVN. Oberwał jeszcze od Kingi Rusin

Judyta Wanicka
17.09.2019 10:32
Filip Chajzer i Małgorzata Ohme w DDTVN
fot. Instagram:@filip_chajzer

Filip Chajzer został ugryziony przez kapucynkę w studiu „Dzień Dobry TVN”. Do zabawnej sytuacji doszło podczas odcinka poświęconego tematowi małpek jako zwierząt domowych. Filip Chajzer natychmiast „pożalił” się fanom na Instagramie, czym ściągnął na siebie lawinę krytyki. Zachowaniem Chajzera oburzona jest Kinga Rusin.

Dzień Dobry TVN: małpka ugryzła Filipa Chajzera w rękę

Do zabawnej sytuacji doszło we wtorkowym wydaniu „Dzień Dobry TVN”. Prowadzący Filip Chajzer i Małgorzata Ohme zaprosili do studia właścicieli kapucynek, by porozmawiać z nimi na temat tego, czy małpki mogą być zwierzętami domowymi. Gościom towarzyszyły dwie wesołe kapucynki – Chico i Teo. Nagle jedna z nich ugryzła Filipa Chajzera w rękę.

Na szczęście zwierzak nie zrobił dziennikarzowi większej krzywdy, a sytuacja tak rozbawiła Chajzera, że postanowił podzielić się nią z fanami na Instagramie. Jak zwykle zrobił to w żartobliwy sposób.

Dziabnęła mnie małpa jedna. Komu komu kapucynkę na chatę? – napisał prowadzący.

Fanom jednak nie było do śmiechu. Pod postem dziennikarza pojawiło się sporo krytycznych komentarzy odnośnie udomowienia dzikich zwierząt.

Propagowanie trzymania dzikich zwierząt w warunkach domowych jest turbo słabe panie Filipie. Co w tym śmiesznego? Raczej znowu żenujące zachowanie.

Miejsce dzikich zwierząt jest na wolności. Zdajecie sobie sprawę jak „pozyskiwane” są takie zwierzęta? Wstyd! – czytamy w komentarzach.

Kinga Rusin zbeształa Filipa Chajzera

Żart Filipa Chajzera nie rozśmieszył również Kingi Rusin. Dziennikarka znana jest z zaangażowania w działania proekologiczne oraz wspieranie ruchów na rzecz zwierząt. Odławianie dzikich gatunków z ich naturalnego środowiska tylko po to, by ludzie mogli się z nimi bawić i przebierać w ubranka, gwiazda TVN uznała za wyjątkowo okrutne. Rusin w dosadnych słowach pouczyła kolegę z "Dzień Dobry TVN", by nie promował tego procederu w mediach.

Filip, to jest mega smutne. I nie chodzi tylko o ugryzienie. Ubieranie dzikich zwierząt w ludzkie ciuchy, trzymanie ich w domach, klatkach, robienie z nich zabawek ku uciesze gawiedzi jest nie tylko działaniem wbrew naturze, ale też zwykłym barbarzyństwem. Promocja takich zachowań doprowadza do tego, że z naturalnego środowiska „odławiane” są młode osobniki, odrywane siłą od matek (te są często zabijane), ranione, okaleczane, torturowane, zmuszane do zachowań niezgodnych z ich instynktami – zwraca uwagę Rusin.

Gwiazda podkreśliła, że małpka ugryzła prowadzącego, ponieważ była zestresowana. Na koniec zachęciła Filipa Chajzera, by zorganizował ogólnopolską akcję uświadamiającą ludzi na temat wykorzystywania dzikich zwierząt w biznesie rozrywkowym.

Nie wiem czego dotyczyła rozmowa, ale aż żal patrzyć na tę przebraną i zestresowaną małpkę (dlatego ugryzła, to odruch obronny). Jesteś idolem dla wielu ludzi, którzy Cię podziwiają za to co robisz. Mam nadzieję, że po chwili zastanowienia przyznasz mi rację i wymyślisz jakąś ogólnopolską akcję uświadamiającą ludzi na temat niewiarygodnego cierpienia dzikich zwierząt w cyrkach czy delfinariów. Liczę na Ciebie – napisała Kinga Rusin. 

Zagłosuj

Zgadzasz się z Kingą Rusin?

Liczba głosów:

RadioZET.pl/jw