Zamknij

Filip Chajzer zainspirował internautów. "Chajzerować" nowym słowem w słowniku slangu

Patrycja Chudolińska
08.01.2020 11:36
Filip Chajzer
fot. Artur Zawadzki/REPORTER

Filip Chajzer mierzy się od kilku dni z ostrą krytyką internautów. Po filmie znanego YouTubera o pseudonimie Gargamel z profilu dziennikarza znikają nieprzychylne komentarze, a on sam unika konfrontacji.

Filip Chajzer krytykowany przez internautów

Filip Chajzer od kilku dni nie ma powodów do radości. Po analizie zachowań dziennikarza, jaką wykonał YouTuber Gargamel, na jego profilu pojawiają się negatywne komentarze. Internauci skarżą się, że prezenter "Dzień dobry TVN" usuwa wszystkie pytania i negatywne opinie, i nie chce się do nich odnieść.

W związku z zamieszaniem wokół Filipa Chajzera, do słownika miejskiego slangu dodano nowe słowo. Termin "chajzerować" nie ma jednak pozytywnego znaczenia.

"Chajzerować" - co to znaczy?

Na stronie Miejskiego Słownika Slangu pojawiły się nowe hasła inspirowane zachowaniem Filipa Chajzera.

"Chajzerować" oznacza według definicji "zrobić coś złego/żenującego/upokarzającego, a następnie próbować się wybielić innym dobrym aktem". Inna definicja przedstawia ten czasownik jako "nieustanne usprawiedliwianie swojego nagminnego i złego zachowania jednym wydarzeniem z przeszłości".

Z kolei "chajzerowe przeprosiny" to taka próba przeprosin, przy której podmiot przeprasza kogoś, a następnie próbuje się wybielić, ale robi to w tak pokrętny i skomplikowany sposób, że w końcu ta sama lub inna osoba jest jeszcze bardziej urażona, często już na inny temat.

Miejski Słownik Slangu przedstawił kilka przykładów wykorzystania nowego terminu. Internauci zastanawiają się, czy gwiazdor w końcu odniesie się do negatywnych komentarzy. Liczą również na reakcję "Dzień dobry TVN", ponieważ to w programie śniadaniowym zaprezentowany został udawany "atak paniki" Filipa Chajzera.

Zagłosuj

Co sądzisz o krytyce wobec Filipa Chajzera?

Liczba głosów:

RadioZET.pl/PCh