Zamknij

Floyd Cardoz nie żyje. Zwycięzca programu "Top Chef" miał koronawirusa

Patrycja Chudolińska
26.03.2020 08:49
Floyd Cardoz
fot. Rex Features/East News

Floyd Cardoz nie żyje. Światowej sławy mistrz kulinarny i zwycięzca programu "Top Chef" zmarł w wieku 59 lat. Wcześniej uzyskał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa.

Nie żyje Floyd Cardoz

Floyd Cardoz zmarł w wieku 59 lat. Mężczyzna w 2011 wziął udział w 3. edycji programu "Top Chef Masters", czyli specjalnej wersji "Top Chef" dla doświadczonych kucharzy. Widzowie szybko polubili uczestnika.

Tydzień temu Cardoz zauważył u siebie pierwsze objawy typowe dla zarażenia koronawirusem. W związku z wysoką gorączką udał się do szpitala, gdzie wykonano mu test na obecność SARS-CoV-2. Niedawno kucharz poinformował fanów, że uzyskał wynik pozytywny.

Floyd Cardoz zmarł 25 marca w szpitalu w New Jersey. Jak donosi "The New York Times", rodzina potwierdziła, że bezpośrednią przyczyną śmierci był COVID-19.

Kim był Floyd Cardoz?

Floyd Cardoz urodził się w Indiach. W związku z miłością do gotowania podróżował po całym świecie poszukując nowych doświadczeń. Ostatecznie zamieszkał w Nowym Jorku i otworzył własną restaurację na Manhattanie. Udział w programie "Top Chef Masters" przyniósł mu jeszcze większą rozpoznawalność.

- Był niezwykle utalentowanym kucharzem. Był znakomitym szefem o wielkim sercu, lojalnym przyjacielem, cudownym mężem i tatą. Otworzyliśmy i zamknęliśmy dwie restauracje, ale on nigdy nie rozstawał się z pracującymi w nich ludźmi. Każdy miał dla niego znaczenie. Po jego śmierci czuję ogromną pustkę - powiedział Danny Meyer, znany restaurator i pisarz kulinarny.

RadioZET.pl/PCh