Zamknij

Giertych broni Gessler. Wydał oświadczenie

Redakcja
10.05.2018 09:28
Magda Gessler
fot. Eastnews

Batalia sądowa i medialna między Magdą Gessler a Doliną Charlotty zdaje się nie mieć końca.

Giertych broni Gessler. Wydał oświadczenie

Niedawno Mirosław Wawrowski wysłał do mediów oświadczenie, z którego wynika, że Gessler nie wygrała procesu i będzie zmuszona zamieścić sprostowanie. Chodziło o wpis, w którym restauratorka poinformowała, że wina Doliny Charlotty została uznana przez Sąd Okręgowy.

Sąd Okręgowy w Warszawie wydał postanowienie, w którym nakazał Magdzie Gessler „usunięcie z portalu społecznościowego Facebook z wpisu (posta) części zdania o treści: «a wina Doliny Charlotty stwierdzona przez Sąd Okręgowy potwierdzona«, przy czym zakaz publikacji ma obowiązywać przez okres nie dłuższy niż jeden rok od daty wydania tego orzeczenia. Sąd nakazał też obowiązanej Magdzie G. opublikowanie na swoim profilu na Facebooku oświadczenia mówiącego o tym, że została zobligowana przez Sąd do usunięcia powyższego zdania o winie Doliny Charlotty” — można przeczytać w otrzymanym przez serwis Plejada oświadczeniu. 

Roman Giertych, który reprezentuje Magdę Gessler, postanowił wydać oświadczenie w tej sprawie. — Chciałbym poinformować, że nie wiemy nic o żadnym postanowieniu zabezpieczającym, które miało być rzekomo wydane przez SO w Warszawie w spr. opublikowanego na fb oświadczenia Magdy Gessler po wygranej sprawie przed Sądem Najwyższym — napisał adwokat, podważając wcześniejsze oświadczenie menadżera Doliny Charlotty.

Warto przypomnieć, że cała afera rozpoczęła się 5 lat temu. Magda Gessler odmówiła wówczas płatności za pobyt (ok. 4,5 tys. zł) i ponoć wdała się w awanturę z personelem hotelu. Restauratorka twierdziła jednak, że personel hotelu uwięził jej menadżera.

Zrzut ekranu 2018-05-10 o 09.25.29

Całe oświadczenie można znaleźć na Facebooku Romana Giertycha.

RadioZET.pl/SI