Zamknij

Gwiazda „Gotowych na wszystko” aresztowana. Nad jej sprawą pracowało 200 agentów FBI

Maciej Friedrich
13.03.2019 12:08
Gwiazda „Gotowych na wszystko” aresztowana. Nad jej sprawą pracowało 200 agentów FBI
fot. AFP/EAST NEWS

Gwiazda serialu „Gotowe na wszystko”, Felicity Huffman, ma poważne kłopoty z prawem. Aktorka ma być zamieszana w aferę łapówkarską. Została zatrzymana przez amerykańskie służby pracujące nad sprawą.

Felicity Huffman to amerykańska aktorka, która największą popularność zyskała dzięki roli Lynette Scavo w „Gotowych na wszystko”. Jednak jej aktorski talent wykracza daleko poza popularny serial. W 2005 roku zagrała transpłciową kobietę w filmie „Transamerica”, za co została nominowana do Oscara oraz otrzymała statuetkę Złotego Globu. Niestety, Felicity ponownie stała się popularna w amerykańskich mediach, jednak nie za sprawą kolejnej doskonałej roli. Aktorka została zatrzymana przez amerykańskie służby w związku z aferą łapówkarską, w jakiej miała brać udział.

Felicity Huffman
fot. CapitalPictures/FaceToFace/REPORTER

Rozlicz PIT za darmo z fundacja Radia ZET

Gwiazda „Gotowych na wszystko” aresztowana

Według informacji portalu Fox News Huffman została aresztowana przez amerykańskie służby federalne w związku z głośną aferą. Sławni i zamożni rodzice mieli oferować łapówki władzom prestiżowych uczelni w zamian za przyjęcie ich dzieci do placówek. Mowa tu między innymi o Yale i Georgetown. Aktorka miała zapłacić 15 tysięcy dolarów za pomoc córce w trakcie egzaminu wstępnego, w tym wydłużenie czasu wyznaczonego na napisanie testu oraz korektę niepoprawnych odpowiedzi.

Nad sprawą miało pracować około 200 agentów FBI, a kwoty łapówek porażają. Najniższe miały wynosić kilka tysięcy dolarów, mówi się jednak o rekordowych stawkach sięgających nawet 6 milionów. Co więcej, część uczniów nie wiedziała o „przysłudze”, jaką wyświadczali im rodzice. W aferę zamieszana jest również gwiazda serialu „Pełna chata”, Lori Loughlin.

ZOBACZ: Aktorka "M jak Miłość" w ciąży? Zdjęcie zaskoczyło fanów

RadioZET.pl/MF