Zamknij

Gra o Tron: kostiumograf o strojach Jona Snowa: "To dywan z Ikei"

Redakcja
08.08.2017 12:21
Peleryna Jona Snowa to dywan z Ikei
fot. screen

Peleryna Jona Snowa z Gry o Tron jest zrobiona z dywanu z Ikei? Zaskakująca wypowiedź kostiumografa z planu hitowej produkcji.

Jon Snow staje się coraz ważniejszą postacią w nowym sezonie Gry o Tron. Fani są przekonani, że odegra on kluczową rolę w ostatniej serii sagi. Do końca siódmego sezonu pozostało już tylko kilka odcinków. Napięcie rośnie, a wielbiciele produkcji interesują się dosłownie wszystkim, co z nią związane. Nic dziwnego, że na światło wychodzą coraz nowsze, niekiedy dziwniejsze szczegóły Gry o Tron - także te z planu. Wiemy na przykład, jak wyglądało kręcenie wielu charakterystycznych scen. Teraz na jaw wyszła pewna ciekawostka, którą zdradziła Michele Clapton - twórca kostiumów bohaterów sagi. Jeśli jesteś fanem postaci Jona Snowa, to teraz kolejne odcinki oglądać możesz w pelerynie "króla Północy", którą sam sobie zrobisz z... dywanu.

Clapton ujawniła, że każda z peleryn Snowa to w istocie kawałek dywanu z Ikei. "Bierzemy wszystko, co możemy. Tniemy, golimy, doszywamy kawałki skóry, a potem postarzamy" - wyjaśniła. Jak widać, jej pomysły świetnie się sprawdzają, bo już kilkakrotnie pani kostiumograf dostała nagrodę Grammy - właśnie za kostiumy bohaterów Gry o Tron.

RadioZET.pl/Metro/SA