Zamknij

Grażyna Wolszczak w żałobie. Aktorka straciła najbliższą osobę

17.06.2020 08:22
Grażyna Wolszczak straciła tatę
fot. Artur Zawadzki/REPORTER/ EAST NEWS

Grażyna Wolszczak poinformowała o bardzo trudnej życiowej sytuacji. Zmarł ojciec polskiej aktorki, Henryk Wolszczak. Gwiazda przekazała smutną nowinę za pośrednictwem mediów społecznościowych i poprosiła fanów o wsparcie. 

Grażyna Wolszczak w żałobie. Straciła członka rodziny

Grażyna Wolszczak to jedna z najbardziej charakterystycznych polskich aktorek, która na swoim koncie ma wiele różnorodnych kreacji aktorskich. Mogliśmy oglądać ją między innymi w polskim "Wiedźminie" czy "Na Wspólnej", od 2008 roku gra Grażynę w "Pierwszej miłości". Widzowie doskonale pamiętają jej występy w telewizyjnych programach "Taniec z gwiazdami" i "Ameryka Express 2". W ostatnich miesiącach głośno było o konflikcie aktorki z Tomaszem Karolakiem po tym, jak Wolszczak miała rzekomo chcieć przejąć teatr IMKA. Teraz sprawy zawodowe przeszły na drugi plan, ponieważ w życiu gwiazdy wydarzyła się tragedia.

Zmarł ojciec Grażyny Wolszczak. Henryk Wolszczak. Urodzony w 1929 roku był inżynierem budowlanym, pracował w administracji, był między innymi prezesem spółdzielni mieszkaniowej w Rumi Janowie. O śmierci ukochanego taty poinformowała sama aktorka, publikując w mediach społecznościowych wpis, w którym poprosiła fanów o wsparcie w tym trudnym momencie.

 Ameryka Express: Grażyna Wolszczak opowiedziała o śmierci męża. Wróciły trudne wspomnienia

Grażyna Wolszczak straciła ojca. Zmarł Henryk Wolszczak

Na profilu Grażyny Wolszczak na Facebooku pojawił się krótki, ale emocjonalny wpis. Aktorka poprosiła fanów o ciepłe myśli w trudnym dla niej momencie, jakim jest pożegnanie taty.

- Myślcie o mnie jutro ciepło i czule, bo dzień mam trudny na maksa - napisała.

W rozmowie z "Faktem" Wolszczak zdradziła, że nie mogła pożegnać ojca i towarzyszyć mu w ostatnich chwilach życia. Wszystko za sprawą pandemii koronawirusa.

- Nie byłam z nim wtedy. Nie widziałam się w ostatnim czasie z tatą, bo był Covid, a tata był w szpitalu i nie można było tam wejść - zdradziła.

Pod wpisem aktorki pojawiły się słowa wsparcia i kondolencje. Fani starali się podnieść Wolszczak na duchu.

- Grażynko kochana. Niewyobrażalnie smutny moment. Proszę, przyjmij od nas wyrazy głębokiego współczucia. Bądź silna! Jestem z Tobą.

- Siły Kochana - czytamy.

My także składamy Grażynie Wolszczak kondolencje.