Zamknij

Zniszczono grób Gustawa Holoubka na Powązkach. Wdowa po aktorze pokazała szokujące zdjęcie

Sylwia Wamej
21.05.2020 14:07
Gustaw Holoubek. Zniszczono jego grób na Powązkach. Wdowa po aktorze pokazała zdjęcie
fot. Tricolors/ East News

Gustaw Holoubek zmarł w 2008 roku. Wybitny aktor został pochowany na warszawskich Powązkach. Teraz wdowa po aktorze - Magdalena Zawadzka pokazała zniszczony grób ukochanego męża. Zarząd cmentarza podjął odpowiednie kroki.

Magdalena Zawadzka pokazała zniszczony grób męża - Gustawa Holoubka

Gustaw Holoubek odszedł w 2008 roku. Legendarny aktor spoczywa na Starych Powązkach. Niedawno wdowa po aktorze - Magdalena Zawadzka, poinformowała na Facebooku, że ktoś zniszczył grób ukochanego męża.

"Drodzy przyjaciele! Chcę się z państwem podzielić tym, co mnie dzisiaj spotkało. Odwiedzając grób mojego męża Gustawa Holoubka na Starych Powązkach, zauważyłam, że płyta nagrobna została odsunięta przy użyciu jakiegoś narzędzia o kilkanaście centymetrów. Nie umiem sobie tego wytłumaczyć. Zgłosiłam ten fakt do urzędniczki w Zarządzie Cmentarza i nie wiem co robić dalej"- napisała na Facebooku Magdalena Zawadzka.

Sprawą zajął się już zarząd cmentarza. "Uszkodzenie mogło nastąpić w ciągu ostatnich 30 dni. W tym czasie około 40 samochodów poruszało się po alejce, jednak nikt nie zgłosił faktu uszkodzenia. Zarząd dołoży starań, by we współpracy z p. Magdaleną Zawadzką ustalić sprawcę zdarzenia" - czytamy w serwisie Plejada.pl.

Magdalena Zawadzka i Gustaw Holoubek. Ich szczęście pokrzyżowała choroba aktora

Magdalena Zawadzka i Gustaw Holoubek pobrali się w 1973 roku w Zakopanem. Aktor dla Zawadzkiej porzucił poprzednią żoną. Jego zachowanie spotkało się z dezaprobatą środowiska. Pięć lat później, gdy na świat przyszedł ich syn - Jan, spojrzano na parę łaskawszym okiem. Magdalena Zawadzka i Gustaw Holoubek byli przez lata zgodnym małżeństwem. Jak mówiła aktorka w jednym z wywiadów, "nigdy nie była typową żoną przy mężu".

"Nigdy jednak nie byłam kobietą „przy mężu”. Żyliśmy razem, ale każde z nas miało osobne sprawy, różne zainteresowania. Mieliśmy wrażenie wolności, ale kiedy trzeba było być razem, jednoczyliśmy się. Mąż wiedział, że może na mnie liczyć. I ja wiedziałam, że on zawsze stanie za mną. Wspieraliśmy się duchowo. On czerpał wiele ze mnie, a ja z niego. Wymienialiśmy się energią, dlatego byliśmy udaną parą. A przy tym miał wspaniałe poczucie humoru! To podstawa życia" - mówiła Magdalena Zawadzka.

Szczęśliwe małżeństwo pokrzyżowała choroba aktora. Gustaw Holoubek zmarł 6 marca, 2008 roku.

Rozlicz PIT za darmo i przekaż 1 procent podatku na Fundację Radia ZET 

RadioZet.pl/SW