Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Gwiazdor „Barw szczęścia” usłyszał zarzuty. Grożą mu nawet 3 lata więzienia

21.11.2018 10:40

Głośna sprawa „dilera gwiazd” zatacza coraz szersze koła. Jeden z aktorów występujących w „Barwach szczęścia” oraz „Czasie honoru” usłyszał zarzuty posiadania środków odurzających. Grożą mu nawet 3 lata pozbawienia wolności.

Gwiazdor „Barw szczęścia” usłyszał zarzuty. Grożą mu nawet 3 lata więzienia fot. Artur Zawadzki/REPORTER

Sprawa „dilera gwiazd”, która rozpoczęła się od zatrzymania Cezarego P. w maju 2016 roku, wciąż zatacza szerokie kręgi. Mężczyzna miał sprzedawać aktorom, menadżerom i biznesmenom narkotyki, w tym kokainę o łącznej wartości niemal miliona złotych. Z jego usług miało korzystać nawet około dwustu celebrytów. Prokuratura powołała na świadków osoby, które kontaktowały się z „dilerem gwiazd”. Jednym z nich był Bartosz G., aktor znany widzom między innymi z seriali „Barwy szczęścia” oraz „Czas honoru”. Jak podaje „Super Express”, świadek 9 listopada nie stawił się w Sądzie Rejonowym dla Warszawy Pragi-Południe, ponieważ sam otrzymał zarzuty posiadania środków odurzających. W takiej sytuacji ma prawo odmówić zeznań, które mogłyby obciążyć jego samego.

EN_01308086_0329 fot. ADAM JANKOWSKI/REPORTER

Gwiazda „Barw szczęścia” z zarzutem posiadania narkotyków

W rozmowie z „Super Expressem” rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Warszawie potwierdził postawienie Bartoszowi G. zarzutów:

– Mogę potwierdzić, iż w toku dochodzenia nadzorowanego przez Prokuraturę Okręgową w Warszawie w październiku 2018 r. Bartoszowi G. zostały przedstawione zarzuty. Zarzuty dotyczą posiadania przez ww. październiku 2015 r., listopadzie 2015 r., grudniu 2015 r. oraz styczniu, lutym, marcu i kwietniu 2016 r. środków odurzających w postaci kokainy, tj. przestępstwa określonego w art. 62 ust. 1 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

Według ustaleń dziennika aktor zamówił około 8 gramów wysokogatunkowej kokainy o wartości ponad 2500 złotych. Może grozić mu wyrok pozbawienia wolności nawet na 3 lata. Karę może złagodzić jedynie wykazanie, że narkotyki kupował na własny użytek i jest od nich uzależniony.

ZOBACZ TEŻ: Mocne zeznanie świadka w sprawie "dilera gwiazd"

RadioZET.pl/se.pl/MF

Oceń