Zamknij

Gwiazdor „Barw szczęścia” usłyszał zarzuty. Grożą mu nawet 3 lata więzienia

Redakcja
21.11.2018 10:40
Gwiazdor „Barw szczęścia” usłyszał zarzuty. Grożą mu nawet 3 lata więzienia
fot. Artur Zawadzki/REPORTER

Głośna sprawa „dilera gwiazd” zatacza coraz szersze koła. Jeden z aktorów występujących w „Barwach szczęścia” oraz „Czasie honoru” usłyszał zarzuty posiadania środków odurzających. Grożą mu nawet 3 lata pozbawienia wolności.

Sprawa „dilera gwiazd”, która rozpoczęła się od zatrzymania Cezarego P. w maju 2016 roku, wciąż zatacza szerokie kręgi. Mężczyzna miał sprzedawać aktorom, menadżerom i biznesmenom narkotyki, w tym kokainę o łącznej wartości niemal miliona złotych. Z jego usług miało korzystać nawet około dwustu celebrytów. Prokuratura powołała na świadków osoby, które kontaktowały się z „dilerem gwiazd”. Jednym z nich był Bartosz G., aktor znany widzom między innymi z seriali „Barwy szczęścia” oraz „Czas honoru”. Jak podaje „Super Express”, świadek 9 listopada nie stawił się w Sądzie Rejonowym dla Warszawy Pragi-Południe, ponieważ sam otrzymał zarzuty posiadania środków odurzających. W takiej sytuacji ma prawo odmówić zeznań, które mogłyby obciążyć jego samego.

EN_01308086_0329
fot. ADAM JANKOWSKI/REPORTER

Gwiazda „Barw szczęścia” z zarzutem posiadania narkotyków

W rozmowie z „Super Expressem” rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Warszawie potwierdził postawienie Bartoszowi G. zarzutów:

– Mogę potwierdzić, iż w toku dochodzenia nadzorowanego przez Prokuraturę Okręgową w Warszawie w październiku 2018 r. Bartoszowi G. zostały przedstawione zarzuty. Zarzuty dotyczą posiadania przez ww. październiku 2015 r., listopadzie 2015 r., grudniu 2015 r. oraz styczniu, lutym, marcu i kwietniu 2016 r. środków odurzających w postaci kokainy, tj. przestępstwa określonego w art. 62 ust. 1 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

Według ustaleń dziennika aktor zamówił około 8 gramów wysokogatunkowej kokainy o wartości ponad 2500 złotych. Może grozić mu wyrok pozbawienia wolności nawet na 3 lata. Karę może złagodzić jedynie wykazanie, że narkotyki kupował na własny użytek i jest od nich uzależniony.

ZOBACZ TEŻ: Mocne zeznanie świadka w sprawie "dilera gwiazd"

RadioZET.pl/se.pl/MF