Zamknij

Gwiazdor k-popu zażartował, że ma koronawirusa. Teraz przeprasza

Patrycja Chudolińska
02.04.2020 10:54
k pop JaeJoong koronawirus
fot. Instagram/@jj_1986_jj

Jaejoong zdecydował się na niesmaczny żart w Prima Aprilis. Gwiazdor k-popu napisał w mediach społecznościowych, że ma koronawirusa. Jego fani są rozczarowani takim zachowaniem.

K-pop, czyli koreański pop, to od niedawna jeden z bardziej popularnych gatunków muzycznych. Choć jeszcze kilka lat temu niewielu o nim słyszało, teraz artyści k-popowi mogą pochwalić się ogromnymi rzeszami fanów. Kim Jaejoong pod swoimi teledyskami na YouTube ma miliony wyświetleń. Ostatnio muzyk podpadł jednak fanom. Opublikował nieprzemyślany żart na temat koronawirusa.

Rozlicz PIT za darmo i przekaż 1 procent podatku na Fundację Radia ZET

Jaejoong zażartował, że ma koronawirusa. Opublikował przeprosiny

Prima Aprilis to idealna okazja do sprawienia komuś niewinnemu psikusa. Większość gwiazd publikuje tego dnia żarty, próbując nabrać swoich fanów. Okazuje się jednak, że łączenie 1. kwietnia z pandemią koronawirusa nie jest najlepszym pomysłem. Jaejoong postanowił oszukać miliony swoich fanów, że zachorował na COVID-19. W krótkim wpisie na Instagramie oświadczył, że jego test na koronawirusa wyszedł pozytywnie. Dodał, że przeprasza "wszystkich tych, który mogli się od niego zarazić".

- Żyłem beztrosko, ignorując wszystkie przestrogi ze strony rządu i otaczających mnie osób - przytacza wpis gwiazdora "New York Times".

Oświadczenie muzyka wstrząsnęło jego fanami. Zmartwieni obserwatorzy zaczęli życzyć mu szybkiego powrotu do zdrowia. Niektórzy zaczęli jednak podejrzewać, że może być to żart z okazji Prima Aprilis. Fani zaczęli krytykować go za tak niesmaczne poczucie humoru. Wpis szybko zniknął z mediów społecznościowych, a Jaejoong postanowił przeprosić.

- Po pierwsze, chciałbym przeprosić wszystkich, którzy są zarażeni koronawirusem lub boją się o zdrowie swoich bliskich. Teraz rozumiem, że nie powinienem był tego robić. Chciałem po prostu, żebyście byli czujni i zrozumieli, że każdy z nas może zachorować. Wiele osób wciąż lekceważy ten temat i nie stosuje się do zasad bezpieczeństwa, a zarażonych jest coraz więcej. Przykro mi, że przyczyniłem się do waszego smutku i rozumiem waszą krytykę. Przepraszam również rząd i służbę zdrowia, którzy robią wszystko, by zapewnić nam bezpieczeństwo - napisał pod czarnym zdjęciem.

W Korei Południowej, skąd pochodzi piosenkarz, odnotowano już 10 tysięcy przypadków COVID-19. Co myślicie o tym "żarcie"?

RadioZET.pl/PCh