Zamknij
Gwiazdy bez matury: kto oprócz Edyty Górniak nie podszedł do egzaminu dojrzałości?
14 Zobacz galerię
fot. Jan Bielecki/East News

Niektóre polskie gwiazdy odniosły sukces pomimo braku wyższego wykształcenia. Ba, nawet nie mają matury! Komu z polskich aktorów, piosenkarzy, polityków i osobistości medialnych brak świadectwa dojrzałości nie przeszkodził w zrobieniu wielkiej kariery?

Rozpoczęły się matury 2020. Abiturienci mają za sobą egzaminy z języka polskiego i matematyki. W kolejnych tygodniach będą walczyli o jak najlepsze wyniki, aby uzyskać przepustkę na studia, a później do wymarzonej kariery. Czy jednak zaliczona matura na 5 jest warunkiem koniecznym, by odnieść życiowy sukces?

Najlepszym przykładem na to, że czasami bardziej liczy się talent, pomysł na siebie, pracowitość i charyzma, są polskie gwiazdy, które nie mają matury. Zakończyły edukację na szkole średniej i nie przystąpiły do egzaminu dojrzałości. Mimo to udało im się dojść do sławy i niemałych pieniędzy, a nawet zdobyć nagrodę Nobla! 

Zobaczcie, kto oprócz Edyty Górniak i Kayah nie podszedł do egzaminu maturalnego. Przed wami galeria gwiazd i znanych osobistości, które udowodniły, że bez "papierka" też można być kimś. Niektóre nazwiska zaskakują!