Zamknij

Gwiazdy na Strajku Kobiet w Warszawie. Wieniawa, Koroniewska i Kurdej-Szatan walczą o prawa kobiet

30.10.2020 21:46
Strajk Kobiet Wieniawa Koroniewska Kurdej-Szatan
fot. Mateusz Jagielski/East News

Gwiazdy dołączyły do Strajku Kobiet w Warszawie. W centrum stolicy tłumy protestujących manifestują swój gniew po ostatnim wyroku Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji.

Strajk Kobiet w Warszawie trwa. Piątkowe manifestacje są największymi, jakie miały miejsce w stolicy w ostatnim tygodniu. Na ulicę wyszli obywatele i obywatelki oburzeni ostatnim wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego w sprawie zaostrzenia prawa aborcyjnego. Udział w protestach wzięły także polskie gwiazdy. Aktorzy, piosenkarze i celebryci publikują na Instagramie zdjęcia ze Strajku Kobiet.

Zobacz także:  Julia Wróblewska pobita na proteście. Pokazała obrażenia po starciu z narodowcami [FOTO]

Julia Wieniawa, Basia Kurdej-Szatan, Joanna Koroniewska i Anna Mucha na Strajku Kobiet w Warszawie

Wśród gwiazd, które zjawiły się w centrum Warszawy, żeby protestować, są między innymi Barbara Kurdej-Szatan, Joanna Koroniewska, Maciej Dowbor oraz Anna Mucha.

- Jak już matki wyszły na ulicę, to znaczy, że naprawdę nie jest dobrze... Piękny tłum pełen ogromnych emocji - napisała Kurdej-Szatan pod opublikowanymi zdjęciami.

Szczególnym zaangażowaniem wykazała się Anna Mucha, która postanowiła protestować o kulach. Gwiazda uległa jakiś czas temu nieszczęśliwemu wypadkowi. Nie przeszkodziło jej to jednak w spacerze po centrum Warszawy.

- Mój pierwszy transparent w życiu - dodała w opisie pod zdjęciem Anna Mucha.

Na ulicach stolicy pojawiły się także Julia Wieniawa i Jessica Mercedes. "Wolność wyboru" - głosi transparent, który trzymają gwiazdy. Julia Wieniawa już wcześniej manifestowała swój sprzeciw wobec wyroku Trybunału Konstytucyjnego. Podczas finałowego odcinka "Tańca z gwiazdami" na dłoni miała narysowaną czerwoną błyskawicę - symbol protestu.

Na piątkowym proteście dla kobiet pojawił się także Michał Piróg. Tancerz i prezenter, znany między innymi z programu "Top Model", zapozował do zdjęcia z transparentem przeciw rządom Prawa i Sprawiedliwości. "PiS - wrzucić do zmieszanych" - czytamy na kartonie.

Wśród protestujących gwiazd był także syn Magdy Gessler, Tadeusz Muller.

- Mój syn... Broni prawa kobiet do ich suwerennej decyzji na temat aborcji. Jestem z wami, Magda - napisała restauratorka.

Gwiazda "Kuchennych rewolucji" doceniła także, że jej twarz znalazła się na jednym z transparentów. Sama od wielu dni wspiera strajkujące kobiety poprzez swoje profile w mediach społecznościowych.

Doceniacie ogromne zaangażowanie polskich gwiazd w Strajk Kobiet?