Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Beata Tadla
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Gwiazdy na wyborach. Kto spełnił swój obywatelski obowiązek?

22.10.2018 11:53

Najnowsze dane o frekwencji w wyborach samorządowych 2018 pokazują, że głosowała ponad połowa uprawnionych. Wśród nich nie zabrakło gwiazd i celebrytów, takich jak Małgorzata Kożuchowska, Filip Chajzer, Agnieszka Woźniak-Starak czy Kuba Wojewódzki. Kto z nich spełnił obywatelski obowiązek?

Małgorzata Kożuchowska fot. Instagram

21 października 2018 odbyły się wybory samorządowe 2018. Aktualne informacje o frekwencji pokazują, że do urn poszła ponad połowa uprawnionych do głosowania. Wśród nich nie zabrakło celebrytów. Swój obywatelski obowiązek spełniło wielu z nich, przy okazji chwaląc się fotką spod lokalu wyborczego czy urny i zachęcając tym samym do głosowania.

Gwiazdy na wyborach samorządowych

Agnieszka Woźniak-Starak udała się do lokalu wyborczego w kolorowym płaszczu. „Bo każdy głos jest ważny” – napisała na Instagramie.

Zdjęcie przed wejściem do Obwodowej Komisji Wyborczej zaprezentowały też Anna Dereszowska, Maja Ostaszewska i Małgorzata Kożuchowska. „Odrobione! I to z obywatelską przyjemnością!” – skomentowała Dereszowska.

O konieczności głosowania przekonywał Maciej Dowbor. „Na tym polega prawdziwy patriotyzm!! Ja już zagłosowałem – jak przy okazji wszystkich wyborów i referendów od 1996 roku. Kto spełnił swój obywatelski obowiązek ?! Jeśli jeszcze nie oddaliście głosu, pędźcie do urn”.

Filip Chajzer też uczestniczył w wyborach. „Mój mały skromny krzyżyk postawiony. Upraszam wybranka mej prawej dłoni (o ile wygra) żeby dbał o moje ukochane miasto jak o swój własny dom – Warszawa zasługuje na największe poświęcenie” – skomentował.

Kuba Wojewódzki zachęcał do głosowania.

Na profilach w social mediach do głosowania zachęcało wiele innych znanych osób. I taką postawę zdecydowanie należy pochwalać.

RadioZET.pl/SA

Oceń